Як укладати склоблоки.

Стеклоблоки застосовують для влаштування прозорих перегородок і для заповнення прорізів у зовнішніх стінах. Вони не можуть виконувати функцію несучих стін, так як не здатні витримувати великі навантаження. Можна використовувати їх і як декоративний елемент в ванних кімнатах.
Вам знадобиться
  • - склоблоки;
  • - каркасна рама;
  • - армирующие прути;
  • - кельму;
  • - будівельний рівень;
  • - маяки;
  • - цементний розчин;
  • - губка;
  • - затирка.
Інструкція
1
Перед укладанням стеклоблоков переконайтеся, що підстава зовсім рівне. Зводити споруду з склоблоків не можна, якщо виявили велику кривизну поверхні підлоги. Стіна, з якої стикуються склоблоки, повинна бути строго вертикальною.
2
Стеклоблоки укладайте, використовуючи модульну систему (каркасна рама) з дерева або пластика, яка дозволить сформувати рівні шви і збільшить швидкість монтажу.
3
Прикріпіть її до підлоги, стелі і стіни шурупами. Перегородка зроблена за допомогою модульної системи повинна бути не більше чотирьох квадратних метрів.
4
Модуль має вигляд решітки з осередками, вставляйте в них склоблоки і закріплюйте гумовими прокладками. Конструкція хороша тим, що блоки можна переставляти при необхідності.
5
Монтаж склоблоків на цементний розчин починайте з укладання двох армуючих прутів на підготовлене снованіе статі в 1,5 см від країв перегородки. Вони повинні бути оцинкованими або з нержавіючої сталі діаметром 3 мм.
6
В місцях примикання до стіни закріпіть армирующие елементи. Крім горизонтальних прутів встановіть і вертикальні.
7
За допомогою кельні нанесіть на підставу розчин, рівномірно розподіливши його по поверхні.
8
Використовуючи рівень і маяки, викладіть стартовий нижній ряд. Стеклоблоки укладайте як цеглини, строго горизонтально на шар розчину.
9
Товщину швів регулюйте спеціальними хрестиками (маяки), які розміщуйте в стики між стеклоблоками. Блоки не повинні стосуватися армирующих прутів.
10
Все пази повинні бути щільно заповнені розчином. Забруднити лицьову поверхню блоку протріть вологою губкою.
11
На викладений ряд і на підставу підготовленого наступного стеклоблока нанесіть цементний розчин. Блоки притискайте до вирівнюючим маяках. Можете укладати, створюючи горизонтальні і вертикальні світлові смуги.
12
Не укладайте в день більше трьох рядів у висоту. Для схоплювання стеклоблока з цементом потрібно час, щоб добре просохнути. Закінчивши кладку, зробіть затірку швів.
Корисна порада
Захисну плівку на стеклоблоках видаляйте після завершення роботи.