Як відучитися хропіти.

Хропіння - це вельми неприємне явище, яке доставляє дискомфорт і тому, хто хропе, і тим, хто в цей час перебуває з ним поруч і не може заснути через заливисто «трелей». Особливо погано те, що хропіння може з часом перерости в синдром апное - хвороба, яка здатна привести до зупинки дихання уві сні і смерті. Є багато способів позбутися від цієї проблеми. Комусь треба просто схуднути, іншим доводиться вчитися міняти звичне положення у сні, деяким допомагають спеціальні вправи.
Інструкція
1
Особливо часто хропуть ті, хто звик спати на спині. Адже в цьому положенні западає язик. В цьому випадку доведеться відвикати спати в подібній позі. Допоможе звичайний тенісний м'яч. Покладіть його в кишеньку, пришитий до піжами в області лопаток. Коли у сні вам захочеться перевернутися на спину, м'яч буде заважати, і ви знову вляжеться набік або живіт.
2
Надати тілу правильне положення можна за допомогою спеціальних ортопедичних подушок, купите подібну. Вона піднімає голову так, щоб та перебувала паралельно хребту. Є також медичні ліжка: у них піднімається верхня частина. А коли голова і верхня половина тулуба злегка підняті, язик не западає, слизова оболонка глотки НЕ набрякає, отже, людина хропе менше.
3
Буває, що храп викликаний не неправильним положенням під час сну, а тими чи іншими дефектами анатомічного характеру. Тоді може бути рекомендована ринопластика для поліпшення дихання носом або видалення мигдалин. Менш кардинальний крок - використання спеціальних наклейок, які кріпляться до крил носа перед сном. Зверніться до фахівця, він підкаже, до якого способу вдатися у вашому випадку. Існують гомеопатичні препарати у вигляді таблеток і крапель, які зміцнюють м'язи гортані.
4
В аптеках продаються спеціальні внутрішньоротові пристрої для лікування хропіння. Вони чимось схожі на дитячі соски і фіксують мову в правильному положенні. Особливо ефективно діють такі пристрої при хропіння, викликаному зміщенням назад нижньої щелепи.
5
Можете спробувати займатися спеціальною гімнастикою, яка допомагає перемогти хропіння. Вправи треба виконувати кожні ранок і вечір, по 30 разів. Висуньте язик якомога далі вперед і вниз. Утримуйте в такому положенні 1-2 секунди. Сильно натисніть рукою на підборіддя і рухайте вперед-назад нижньою щелепою. Міцно затисніть зубами олівець і тримайте 3 хвилини.