Як впливає на здоров'я людини сонячна активність.

Сонце впливає на людини , в тому числі на його здоров'я. Про це знали ще в давнину. Але тільки в наш час вчені з'ясували, що вплив це пов'язано з активністю світила, цикл якої становить 11 років. І хоча сонячні світло і тепло - основа життя, є й зворотний бік медалі.
Інструкція
1
У ті роки, коли сонячна активність підвищується, відбувається багато геомагнітних бурь, у метеозалежних людей порушується діяльність нервової та серцево-судинної систем, відбуваються різного роду відхилення в поведінці і психіці, послаблюється імунітет. З іншого боку, в такі періоди активізується діяльність патогенних мікроорганізмів і різних вірусів. Все це в сукупності призводить до сплеску інфекційних захворювань, навіть до епідемій. Сьогодні ці наслідки сонячної активності доведені на самому авторитетному рівні.
2
Сонячне світло - це хвильовий явище. Його видима частина відчувається людьми у вигляді тепла і візуально. Крім того, під впливом інфрачервоного випромінювання розширюються судини, прискорюється потік крові по венах, активізується процес засвоєння різних біологічно активних речовин, підвищуються захисні функції людського організму. Саме тому помірне перебування на сонці так корисно для здоров'я. Інфрачервоне опромінення навіть використовують для лікування різного роду хвороб та їх профілактики. Але при зайвому його впливі на шкіру можна отримати опік.
3
У сонця є ще й ультрафіолетове випромінювання. У невеликих дозах воно корисне, оскільки знезаражує, вбиває бактерії, благотворно впливає на шкіру. Багато хто знає, що якщо з'явилися прищики, позбутися їх можна, просто позагорявши на сонечку. Але у великих кількостях таке опромінення небезпечно для здоров'я і навіть підвищує ймовірність виникнення ракових захворювань, таких як власне рак, саркома, лейкоз. Надмірне ультрафіолетове випромінювання призводить також до шкідливих мутацій.
Зверніть увагу
Землю від згубного впливу сонця захищає озоновий шар, який розташований у верхніх шарах атмосфери. Проте останнім часом вчені всього світу б'ють на сполох: сьогодні цей захисний екран стоншується, з'являються так звані «озонові діри». Уряди різних країн вживають заходів для збереження озонового шару.