Як робити інгаляції для носа. з чим можна робити інгаляцію в ніс.

Інгаляція - це лікувальна процедура, в процесі якої в дихальні шляхи разом з парою потрапляє лікарська речовина. Вона може бути природною (така відбувається у моря, в лісі) або штучною. Якщо ніс закладений, інгаляція - найкращий спосіб лікування нежиті. Робити її можна, вживаючи різні розчини.
Вам знадобиться
  • Інгалятор або каструлька, вода, рушник, варену картоплю, евкаліпт, листя малини, календула, мати-й-мачуха, листя ожини, «Пиносол».
Інструкція
1
Найпоширеніший вид інгаляції - вдихання пари над каструлею, в якій зварилася картопля. Відваріть декілька картоплин, воду злийте, голову опустіть ближче до країв ємності, зверху накиньте рушник і вдихайте пар, поки він гарячий. Врахуйте тільки, що інгаляції не можна робити, якщо у вас висока температура.
2
В аптеках продаються спеціальні пристрої для вдихання пара, вони так і називаються - інгалятори, і коштують зовсім недорого. В них треба заливати ті чи інші розчини для процедури, а потім вдихати пар через спеціальний розтруб. Дуже добре, наприклад, допомагає при нежиті евкаліпт. Відваріть 1 столову ложку сухої трави в 1 літрі води, залийте в інгалятор і дихайте 10-15 хвилин. Замість трави можна застосовувати ефірне масло евкаліпта, воно продається в аптеках.
3
Якщо нежить дуже сильний або навіть хронічний, допоможуть інгаляції з сильнішими засобами. Наприклад, спробуйте дихати над гарячим відваром з листя малини або квіток календули. У першому випадку знадобиться 100 грамів сировини на 1 літр води, у другому - 10 грамів на 200 мл. Ще краще буде змішати обидва розчини.
4
Прекрасний ефект дають інгаляції з листям ожини або мати-й-мачухи. Ожину треба брати в співвідношенні 100 грамів листя на 1 літр води, мати-й-мачуху - 15 грамів на 200 мл, причому, попередньо слід зробити настій і потім нагріти його.
5
Також дуже хороші при сильному нежиті інгаляції з «піносол». У цих краплях безліч натуральних ефірних масел. При вдиханні вони значно полегшують стан хворого і швидко виліковують нежить і біль у горлі. Додавайте в киплячу воду по 20 крапель препарату і дихайте.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YY4V7RWZdyA
Зверніть увагу
Після процедури треба протягом 20-30 хвилин не виходити на вулицю, щоб не переохладіться.Інгаляціі протипоказані при аритмії, серцевої недостатності, легеневих кровотечах.
Корисна порада
Інгаляції краще проводити 3-5 разів на день, через годину після їди.