Як знайти щільність суміші. Як визначити об'єм суміші по плотностям.

Суміш складається мінімум з двох компонентів, перемішаних в хаотичному порядку без певної системи. Кожен з них має свою щільність . Для визначення щільності суміші потрібно знати маси або обсяги речовин, які змішуються. Щільність рідких сумішей вимірюється ареометром.
Вам знадобиться
  • - ареометр;
  • - таблиця густин речовин;
  • - ваги;
  • - мірний циліндр.
Інструкція
1
Для вимірювання щільності рідкої суміші візьміть ареометр. Занурте його в рідину, щоб він вільно плавав у ній. У верхній частині ареометра знаходиться шкала. Визначте щільність суміші, поєднуючи шкалу з нижнім краєм меніска рідини, в яку він занурений.
2
Для розрахунку щільності суміші зважте її на вагах. Значення маси m отримаєте в грамах. За допомогою мірного циліндра, або іншим способом, визначте обсяг зваженого кількості суміші V. Вимірювання зробіть в см ?. Розрахуйте щільність суміші, поділивши її масу на обсяг,? = M/V. Результат отримаєте в г/см ?. Щоб перевести його в кг/м ?, результат помножте на 1000.
3
ПрімерПрі переплавки двох металів отримали 400 г сплаву, об'ємом 50 см ?. Визначте його щільність . Розрахуйте значення щільності за формулою? = 400/50 = 8 г/см? або 8000 кг/м?.
4
Якщо відомі щільності речовин, які будуть змішуватися, і їх обсяги, як це часто зустрічається при змішуванні рідин, розрахуйте щільність отриманої суміші. Виміряйте обсяг суміші. Він може дещо відрізнятися від сумарного обсягу змішуються рідин. Наприклад, при змішуванні 1 літра спирту і 1 літра води обсяг суміші виявиться менше 2-х літрів. Це пов'язано з особливостями будови молекул цих двох рідин.
5
Якщо щільності змішуються рідин невідомі, знайдіть їх значення в спеціальній таблиці. Для розрахунку знайдіть суму творів щільності кожної з рідин на її обсяг? 1? V1 +? 2? V2 +? 3? V3 + ... і т.д. Отримане значення поділіть на загальний обсяг суміші V,? = (? 1? V1 +? 2? V2 +? 3? V3 + ...)/V.
6
ПрімерПрі змішуванні 1 л води і 1 л етилового спирту отримали 1,9 л суміші. Визначте її щільність . Щільність води дорівнює 1 г/см ?, спирту - 0,8 г/см ?. Переведіть одиниці об'єму: 1 л = 1000 см ?, 1,9 = 1900 см ?. Розрахуйте щільність суміші за формулою для двох компонентів? = (? 1? V1 +? 2? V2)/V = (1? 1000+ 0,8? 1000)/1900? 0,947 г/см?.