Як зробити зруб.

Зробити зруб житлового будинку вкрай складно. Почати осягнення дерев'яного зодчества краще з створення літньої баньки на дачі. Якщо ви візьмете або покличете друзів в помічники, при будівництві будете дотримуватися всю технологію, незабаром зможете порадувати своїх друзів і рідних можливістю попаритися в лазні.
Інструкція
1
Зруб - це складені один на одного колоди-вінці. Кожен вінець складається з 4 колод, які утворюють прямокутник або квадрат, будучи скріпленими під прямим кутом шляхом створення замків. Залежно від способу рубки, замок роблять в «чашу» або в «лапу».
2
В основу кладуть більш товсті колоди. Перший ряд зруб а - це окладних вінець. Укладати вінці один на одного краще не вище 4-5 вінців. Коли 5 вінець покладений, його знімають і кладуть на землю. На цьому вінці будують точно також ще 4 вінця. Такий спосіб збору зруб а полегшить розбирання, транспортування і подальшу збірку вже на фундаменті будинку. Крім того, невисокі 4-5 венцовие зруб и швидше вистоюються і краще провітрюються.
3
При всьому бажанні зруб ить будинок самостійно, краще не ризикувати. Ви можете частину робіт перекласти на фахівців. Наприклад, первісну збірку зруб а. А от готовий зруб цілком можна зібрати самостійно.
4
Для цього на фундамент кладуть шар гідроізоляції. Це необхідно, оскільки окладних вінець починає гнити швидше за інших, вбираючи вологу з фундаменту, який мокне під дією ґрунтових вод. Поверх гідроізоляційного шару кладуть дошки шириною 2-30 см і товщиною 4-5 мм, просочений антисептиком і бітумом з усіх боків крім верхньої. Замість бітуму ще використовують руберойд.
5
На шар підкладки потрібно настелити теплоізоляцію і вже на неї ставити окладних вінець. Потім наступний і так далі, поки не зберете весь зруб . Між вінцями в процесі зборки настилають шар конопатки або іншого теплоизолирующего матеріалу так, щоб не залишалося порожніх місць. Після складання проходять по пазах ще раз, забиваючи все звисаючі кінці. Повинні вийти акуратні напівкруглі шви.
Зруб представляє собою складені один на одного вінці, які з чотирьох колод (брусів). Брус є обпиляними (обтесані) з чотирьох сторін колодою. Для спорудження зрубу використовуються бруски прямокутної або квадратної форми перетину, скріплені в вузлах замковим з'єднанням. Будинки з бруса дозволяють реалізувати архітектурні рішення на будь-який смак. Ще один плюс - вони зручні в обробці.
Вам знадобиться
  • - бруси довжиною 6 м і 8 м;
  • - плотницкий сокиру;
  • - стамеска;
  • - ножівка;
  • - двуручная і пила;
  • - шнур довжиною 16 м;
  • - рулетка 10 м;
  • - рівень;
  • - олівець або крейда.
Інструкція
1
Виберіть проект майбутнього будинку. Наприклад, його основою буде зруб 6х8 м. Виберіть місце для будівельного майданчика. Складові частини бруса збиратимуться в спеціально відведеному місці з боку майбутньої веранди будинку.
2
Нанесіть на місцевості розмітку плану майбутнього будинку, приділивши особливу увагу його кутах - вони повинні бути рівні 90 °. Для цього поставте кілочок в одному з кутів установки зрубу. За допомогою рулетки відміряйте 8 м і встановіть кілочок для другого кута. На шнурі відміряйте від одного з його кінців 6 м і зав'яжіть вузлик. Закріпіть кінці шнура в місцях розташування перших двох кілочків, візьміть за вузлик, натягніть шнур в сторону, де буде розташовуватися третій кут будинку, і встановіть в ньому кілочок. Аналогічно встановіть четвертий кілочок.
3
Виготовте і встановіть підкладки під зруб, які виконуватимуть роль тимчасового фундаменту. Щоб забезпечити точність установки підкладок 5 см, використовуйте рівень.
4
Візьміть два бруса довжиною 6 м і два бруса довжиною 8 м, вирубаєте на кінцях цих брусів лапи. Для зменшення водопроникності швів зніміть із зовнішнього боку брусів фаску 2-3 см. Встановіть окладних вінець і інші вінці. Через кожні 1,5-2 м зростися вінці між собою циліндричними нагелями або прямокутними шипами.
5
Для пристрою віконних і дверних прорізів у стінах із брусів влаштуйте гребені товщиною 4-6 см і довжиною 3-5 см, на які згодом будуть надіті деталі віконної (дверний) коробки. Пропиляєте бруси, що утворюють віконний або дверний отвір з внутрішнього і зовнішнього боку, після складання сколіть зайву деревину.
6
Проконопатьте стіни зрубу спочатку зовні, потім зсередини. Втисніть тонкі смужки повсті, пеньки або клоччя в пази або щілини.
Корисна порада
Заздалегідь підготуйте фундамент для будинку і встановлюйте зруб відразу на фундамент.