Як вибрати старшого по будинку.

В житловому кодексі Російської Федерації немає поняття «старший дому». Однак власники приміщень у багатоквартирних будинках вправі на загальних зборах вибрати одного з сусідів, видати йому довіреність і наділити його повноваженнями діяти від їх імені у відносинах з третіми особами.
Вам знадобиться
  • - Аркуш паперу;
  • - ручка;
  • - юрист.
Інструкція
1
Цілі і завдання, поставлені перед старшим по дому , значно ширше, ніж просто вирішення питань щодо утримання, ремонту та благоустрою житлового будинку. В обов'язки старшого по дому входить контроль діяльності керуючих компаній, енергопостачальних та підрядних організацій від імені жителів.
2
Врахуйте, що старший по дому представляє інтереси своїх сусідів по схоронності та утримання двору і вдома в районній управі, управлінні внутрішніх справ і в інших державних структурах, оцінює роботу комунальних служб, опитуючи мешканців квартир . Також він передає отримані претензії чи побажання начальнику або головному інженеру місцевої керуючої компанії.
3
Старший стежить за тим, як мешканці користуються сходами, ліфтами, вхідними дверима на під'їздах, не псують чи майно, що не смітять чи. Організовує зборів мешканців з приводу рішення того чи іншого питання.
4
Список обов'язків старшого по дому можна продовжувати до нескінченності. Щоб вибрати людину на цю посаду, необхідно враховувати такі якості, як відповідальність, чуйність, наявність великої кількості вільного часу, комунікабельність, мобільність, товариськість.
5
Організуйте зборів мешканців свого будинку. Для цього напишіть оголошення, вказавши в них точний час і місце зустрічі (наприклад, 25 червня о 19.00 біля другого під'їзду).
6
Запропонуйте кандидатуру людини, що володіє вищезгаданими якостями. Обговоріть інших кандидатів: чи бракує вони достатньою кількістю вільного часу, чи можуть взяти таку відповідальність на себе.
7
Проголосуйте, якщо думки розділилися. Людина, що набрав найбільшу кількість голосів, вибирається на посаду «старшого по дому » на п'ятирічний термін.
8
Оформіть довіреність відповідно до встановлених норм цивільного законодавства. Для цього зверніться до юриста або нотаріуса.
9
В довіреності старшому по дому передається право виступати від імені мешканців багатоквартирного будинку, відстоювати їх інтереси і приймати рішення, підписувати акти, перевіряти фінансові звіти і звітувати перед керуючою компанією і власниками квартир.