Як заархівувати папку або файл. Як заархівувати фоографіі і музику.

Архівування даних дозволяє заощадити місце на різних накопичувачах, в тому числі і жорстких дисках. Іноді файли архівують перед їх передачею по локальній мережі або для завантаження на зовнішні ресурси.
Інструкція
1
Оберіть програму, за допомогою який ви плануєте створювати архіви. Лідерами в цій галузі є утиліти WinRar і 7-zip. Перейдіть по посиланню http://www.7-zip.org/download.html і версію програми, придатної для використовуваної вами операційної системи. Натисніть кнопку Download і дочекайтеся завершення завантаження файлу на жорсткий диск.
2
Встановіть програму-архіватор, запустивши скачаний файл. Виконайте перезавантаження комп'ютера після інсталяції компонентів програми. Відкрийте провідник Windows і знайдіть файли , які необхідно запакувати в архів. Клацніть по потрібній папці (файлу) правою кнопкою миші. У розгорнулося вікні наведіть курсор на пункт 7z і клацніть по пункту «Додати до архіву».
3
Дочекайтеся відкриття меню програми 7-zip. У графі «Архів» введіть потрібну назву. Із запропонованих варіантів виберіть формат архіву, наприклад zip. Виберіть рівень стиснення файлів. Пам'ятайте про те, що чим час створення архіву безпосередньо залежить від ступеня стиснення вибраних файлів.
4
У тому випадку, якщо вам потрібно розділити архів на кілька елементів, заповніть поле «Розбити на томи». Зазвичай даний метод застосовують для запису файлу великого обсягу на певні носії. Іноді архів поділяють на елементи перед наступною його завантаженням на файлообмінні ресурси.
5
Заповніть меню «Шифрування». Це необхідно для установки пароля на створений архів. Після підготовки параметрів архівування натисніть кнопку Ok. Зачекайте, поки програма завершить необхідні операції. Створений архів буде поміщений в ту ж папку, в якій розташовані вихідні файли або каталоги. Перевірте обсяг створеного архіву. Він може становити від 10 до 95% від початкового об'єму даних. Все залежить від формату файлів та обраної ступеня стиснення.