Як лікувати алергію при вагітності.

Алергія здатна ускладнити життя будь-якої людини, але ще більше не приємностей вона доставляє під час вагітності. У рідкісних випадку алергічні симптоми у вагітних жінок слабшають або зовсім зникають. Частіше ж вони стають, навпаки, сильніше, а може трапитися і так, що під впливом гормонів жіночий організм починає видавати алергічну реакцію на цілком звичайні і нешкідливі речі.
Інструкція
1
Ніколи не займайтеся самолікуванням. І якщо в звичайному житті люди дозволяють собі іноді знехтувати цим правилом, будучи вагітною, намагайтеся не робити з нього винятків. Неважливо, чи були ви і раніше аллергиком або підозрілі симптоми виникли у вас вперше. Запишіться на прийом до лікаря, розкажіть йому про свої скаргах. Тільки фахівець зможе встановити правильний діагноз і призначити адекватне лікування, яке полегшить ваш стан і не нашкодить майбутній дитині.
2
Ні в якому разі не можна за власною ініціативою припиняти прийом медикаментів, які були вам виписані для боротьби з вже існуючою алергією. Якщо ви страждаєте алергічною астмою і перестанете раптом приймати необхідні ліки, наслідки цієї дії можуть виявитися дуже сумними. З одного боку під час астматичних нападів у дитини може трапитися кисневе голодування, з іншого скорочення матки, що викликаються тривалим кашлем, здатні привести до сутичок або навіть викидня або передчасних пологів.
3
Найкращим і безпечним способом позбавлення від алергії під час вагітності може стати тільки повне виключення зі свого оточення потенційно небезпечних алергенів. Іноді це зробити не так вже й важко. Достатньо лише кинути курити, більше гуляти на свіжому повітрі, частіше провітрювати кімнату або, навпаки, щільно закривати вікна, щоб знизити концентрацію пилку в кімнатному повітрі, перестати їсти свідомо небезпечні в цьому плані продукти. Деяким добре допомагає зміна клімату. Однак дозволити це собі можуть далеко не всі, а деяких алергенів уникнути не вийде, навіть якщо вжити для цього все можливе.
4
Якщо без медикаментів не обійтися, попросіть лікаря підібрати вам ліки з урахуванням вашої вагітності. Наприклад, якщо раніше для полегшення стану ви використовували кортизоновая спреї, в вагітність їх можна замінити бета 2-симпатоміметиками, расширяющими бронхи і не надають впливу на плід.
5
Правильно підібране лікування від алергії під час вагітності не тільки полегшить ваш стан, але значно знизить ризик виникнення алергічних реакцій у майбутнього малюка.
Жіночий організм при вагітності вельми чутливий до зовнішніх проявів. Якщо жінка страждала алергією до цікавого становища, то є великий ризик, що ця проблема загостриться під час виношування плоду.
Якщо майбутня матуся нічого не вживає, щоб уберегтися від алергічних подразників, то є ризик, що алергія вплине на плід. Варто знати, що у дитини відразу не виникне алергії після появи висипань у матері, так як його захищає плацента. Однак майбутній малюк відчуває вплив на собі, так як в загальному змінюється стан матері.

Препарати

В аптеках представлений широкий спектр препаратів від алергії, але практично всі вони впливають на кровопостачання плоду. Так, наприклад, з їхньої вини нерідко виникає зниження матково-плацентарного кровоплину. З цієї причини слід вдаватися до найбезпечніших методів лікування. В першу чергу необхідно проконсультуватися з лікарем. Протиалергічний препарат повинен призначити тільки він. Не варто покладатися на свій досвід і застосовувати засоби, які добре допомагали до вагітності. Також слід пам'ятати, що більшість противоалергенні препаратів небезпечні для плода. Так, наприклад, «Димедрол» викликає скорочення матки. З цієї причини його не слід приймати в дозі більше 50 мг. Популярний препарат «Терфенадин» призводить до зниження ваги новонародженого, а «Астемизол» токсичний для плода. Дозволяється застосування таких препаратів, як «Кларитин», «Супрастин», «Фексадін» і «Цетиризин», але тільки коли лікування вкрай необхідно.

Народні засоби

Для лікування алергії краще використовувати народні засоби. Вони не завдадуть шкоди плоду і добре справляються зі своїм завданням. Від кропив'янки допоможе сік селери, який слід вичавити зі свіжого кореня. Рекомендується приймати по 2 мл тричі на день за півгодини до їди. При алергічному дерматиті необхідно приготувати відвар кори дуба. Слід робити з ним компреси і обмивання. Також при такому вигляді алергії добре допомагає шипшина. Можна робити компреси з серветок, які спочатку просочуються його масляним екстрактом. Змочування яблучним оцтом корисно при алергічної екземі. Також з нею добре справляється свіжий березовий сік. Крім цього, можна використовувати капустяний лист. Його слід ошпарити до розм'якшення, після чого прикласти до хворого місця на кілька днів. Вищеописані засоби дають хороший результат, але тільки в тому випадку, коли вдається виявити алерген і прибрати його. З цієї причини необхідно моментально реагувати і усувати можливі алергени, інакше плоду буде завдано шкоду.