Як відпарити п'яти. отпарить шкіру на ступнях.

Шкіра стоп досить швидко стає сухою і грубою. І це особливо помітно по п'ятах. Саме тому їм необхідний регулярний догляд, основою якого є ножні ванночки. Вони добре розпарюють шкіру і сприяють її подальшій обробці.
Вам знадобиться
  • - таз, тепла вода, пемза, шліфувальні пилочки, рушник;
  • - масло чайного дерева або м'яти, відвар ромашки, кропиви, хвої для ножних ванночок;
  • - алое або суміш меду, топленого масла і яєчного жовтка для зм'якшуючого компресу.
Інструкція
1
Очищення загрубілі шкіри на п'ятах проводите поступово, шар за шаром і лише після попереднього відпарювання. Занурте ноги (ступні) в таз з гарячою водою - 45-50оС. У міру її остигання доливайте заздалегідь приготовлену воду більш високої температури. Це зробить шкіру м'якше, а її обробку швидше.
2
Після ретельного розпарювання п'ят видаліть пемзою ороговілий шар шкіри. А щоб вона саме зчищають, а не перетворювалася на лахміття, тріть її в одному напрямку, а не в різні боки. Опустіть ноги в воду ще на кілька хвилин. Далі, злегка просушивши рушником, відшліфуйте шкіру спочатку пилою з крупним покриттям, а потім дрібним. І на завершення процедури обполосніть ноги прохолодною водою, промокніть рушником, змастіть живильним кремом, а для посилення його дії надіньте шкарпетки з натуральної тканини.
3
При утворенні на п'ятах глибоких запалених тріщин використовуйте для їх відпарювання бактерицидні засоби, наприклад, додайте у воду 2-3 краплі олії чайного дерева, настойки або відвару календули, ромашки, хвої. А після ванночки зробіть пом'якшувальний компрес з м'якоті алое. Прикладіть його на просушену шкіру (м'якоттю до тріщин) і, забинтувавши, залиште на ніч. Вранці змастіть п'ятки кремом. Повторюйте так щодня, поки тріщини не затягнеться.
4
Якщо тріщини на п'ятах неглибокі і без ознак запалення, робіть після ножний ванночки пом'якшувальний компрес з топленого масла, меду і яєчного жовтка. Змішайте їх в рівній кількості, нанесіть на шкіру, покрийте її клейонкою і зафіксуйте бинтом. Залиште на ніч, а вранці промийте ноги водою і змастіть кремом. Повторюйте щодня до повного відновлення шкіри.
5
При сильно загрубілі шкірі робіть ножні ванночки щодня, а з метою профілактики утворення тріщин - один раз на тиждень. Для розпарювання п'ят використовуйте різні засоби. Для зняття напруги з ніг підходить ефірне масло м'яти (1-2 краплі). Для омолодження шкіри - морська сіль, вівсяні пластівці або відвар із свіжого листя кропиви. Для лікування тріщин на п'ятах - крохмальні і трав'яні ванночки.