Як зробити ревізійний люк. закрити стояк каналізації в картинках.

Ревізійний люк на каналізаційному стояку вкрай необхідний. При його відсутності будь-яка проблема з каналізацією може коштувати вам чималих витрат коштів і часу. Зробити ревізійний люк можна самостійно.
Вам знадобиться
 • - дерев'яний брус 20х20 мм;
 • - сталевий профіль UD;
 • - саморізи;
 • - ДСП або гіпсокартон 25х25 см.
Інструкція
1
Найкраще врізати ревізійний люк під час монтажу короба, для цього візьміть профіль і зробіть каркас для побудови короба з гіпсокартону або пластику. У місці знаходження люк а підготуйте прямокутний отвір 25 на 25 см. По периметру отвори з внутрішньої сторони облицювального матеріалу прокладете і зафіксуйте профіль або брус. Проведіть монтаж облицювального матеріалу і повністю закінчите побудова короба для каналізаційних труб.
2
Виріжте з гіпсокартону або ДСП дверку такої ж форми і площі, що і отвір для люк а. По периметру дверки прокладете брус або профіль і прикрутіть його шурупами до листового матеріалу дверцята. Прикрутите до одного брусу на готової дверцятах навіси і зробіть монтаж ревізійного люк а на отвір в коробі. Закрийте люк і зашпаклюйте його.
3
Якщо у вас є готова заводська дверцята із пластику 25х40 або 15х15 см (вона продається вже в готовій пластикової рами і обладнана навісами і засувкою), зробіть ревізійний люк наступним чином. Виріжте в готовому коробі отвір прямокутної форми 15х15 або 25х40 см. Намажте пластиковий ревізійний люк клеєм по периметру рами і накладіть на отвір в коробі. Використовуйте клей «титан» або «рідкі цвяхи». Дайте клею висохнути.
4
Якщо у вас короб з цегли, візьміть болгарку і виріжте отвір прямокутної форми на місці монтажу люк а, габарити отвору не повинні бути менше 15х15 см. По периметру отвори встановіть бруски на 2 см глибше лицьовій площині короба і зафіксуйте їх на дюбеля або шурупи. Виготовте дверцята з ДСП і прикрутіть до неї навіси. Встановіть дверцята в отвір і закріпіть навіси в рамі.
Зверніть увагу
Ревізійні люки встановлюють на коробах і на облицьованих плиткою ванних, вони необхідні для зручного ремонту каналізації.
Корисна порада
Краще розташовуйте люк в нижній частині короба, щоб біла або бежева дверцята не зіпсувала зовнішній вигляд короба.
Установка люка на даху автомобіля є невід'ємною частиною зовнішнього тюнінгу. Окрім естетичного задоволення, установка люка приносить ще й практичну користь. Якщо ви захоплюєтеся полюванням або фотографією, наявність люка може значно спростити ваше життя. Та й просто прокотитися з вітерцем або помилуватися нічним небом буває дуже приємно. Тим більше що самостійна установка люка не забере багато сил і часу.
Вам знадобиться
 • - електричні ножиці;
 • - аркуш ватману;
 • - олівець;
 • - малярний скотч;
 • - лінійка;
 • - викрутка;
 • - дриль;
 • - килимовий тесак.
Інструкція
1
Оберіть модель люка . Існує два типи люків, придатних для самостійної установки. Це м'які люки з водонепроникним полотном зрушення і жорсткі - зі скляною панеллю. Скляні люки бувають підйомними або зсувними. Слід враховувати, що підйомні люки, на відміну від зсувних, практично не міняють аеродинамічних характеристик автомобіля. До того ж, скляні люки часто комплектуються додаткової сонцезахисної шторкою. Але є у них і великий недолік, здатний істотно вплинути на ваш вибір - вони не сумісні з установкою багажника на даху автомобіля.
2
Переконайтеся, що обрана вами модель підходить для вашого автомобіля. Якщо на фабричній упаковці люка не вказано для яких моделей автомобіля він призначений, необхідно проконсультуватися з фахівцем. Саме рамка люка відновлює стабільність кузова після вирізання в ньому отвори. Необхідно врахувати, що у кожної моделі рама має індивідуальну кривизну.
3
Зробіть шаблон отвори люка . Для цього візьміть аркуш ватману і виріжте в ньому отвір, відповідне розмірам вашого люка . Слід звернути увагу на те, що отвір повинен розташовуватися симетрично щодо листа ватману. Обклейте дах автомобіля малярським скотчем і прикладіть шаблон. Визначаючи положення люка , необхідно врахувати, що він повинен розташовуватися на відстані 20 см від лобового скла машини.
4
Визначте розташування ребер жорсткості зовні і зсередини автомобіля. Для цього необхідно вирізати отвір в обшивці автомобіля і ретельно промацати його дах. Також варто звернути увагу на розташування кабелю.
5
Прикладіть шаблон зсередини до даху машини і за допомогою викрутки намітьте його центр.
6
Покладіть шаблон зовні, орієнтуючись на зроблену відмітку. Вирівняйте шаблон по центру даху автомобіля за допомогою лінійки. Обведіть його олівцем.
7
Просвердлите отвір для того, щоб можна було вставити електричні ножиці. Акуратно проріжте отвір для люка . Слід враховувати, що вирізаний отвір повинен бути на 2 мм більше розмірів рами люка .
8
Розріжте внутрішню обшивку автомобіля за допомогою килимового тесака. Проріз в обшивці повинен бути більше, ніж зовнішній. Це необхідно для того, щоб відповідна частина рами притискалася безпосередньо до металу.
9
Встановіть раму з ущільнювачем із зовнішнього боку машини. Притисніть внутрішню частину рами. Переконайтеся, що рама лежить рівно і затягніть гвинти. Коли кривошипна рукоятка встане на місце в облицюванні рами - робота закінчена.
10
Заженіть машину на мийку і впевніться у герметичності вашого люка .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=aM1OyalN7vE
Зверніть увагу
При вирізанні люка в даху вашого автомобіля рекомендується працювати ножицями, а не ножівкою. Ножиці ріжуть метал без задирок, не залишають тирси і хвиль.
Корисна порада
Не варто викидати вирізану частину даху - вона може стати в нагоді для господарських потреб.