Як зробити радіо.

В умовах повсюдного поширення радіозв'язку неважко вибрати підходящий радіоприймач, який відповідає найсучаснішим вимогам. Але набагато цікавіше створити приймальний пристрій своїми руками. Саморобний радіо не тільки забезпечить прийом передач, але і допоможе розібратися в принципах, що лежать в основі бездротового зв'язку, а також дозволить отримати навички конструювання радіоапаратури.
Вам знадобиться
  • - котушка з-під ниток;
  • - провід марки ПЕЛ;
  • - головні телефони;
  • - точковий діод (детектор);
  • - конденсатор;
  • - затискачі зі штепсельними гніздами;
  • - монтажна плата;
  • - ніж;
  • - паяльник .
Інструкція
1
Ознайомтеся зі схемою найпростішого детекторного приймача. Він складається з котушки індуктивності, конденсатора, детектора, антени, заземлюючого проводу, навушників (головних телефонів). Елементи системи монтуються на дерев'яній або пластмасовій панелі відповідних розмірів.
2
Виготовте котушку індуктивності. Як каркас використовуйте котушку з під ниток або зробіть каркас з пластмасової трубки такого ж розміру. Також основу котушки ви можете склеїти з шматка звичайного картону.
3
Намотайте на каркас котушки 430-480 витків дроту марки ПЕЛ. Через кожні 70-80 витків зробіть відводи дроти, скрутивши кінчики у вигляді петель. В результаті ви отримаєте багатошарову котушку, що має кілька висновків.
4
Зачистіть гострим ножем кінці висновків котушки. Не застосовуйте при цьому значних зусиль, щоб не пошкодити провід. Зачищені кінці залудити розігрітим паяльником.
5
Початок котушки з'єднайте з першим висновком точкового діода, який виконуватиме функцію детектора. Кінець обмотки приєднаєте до контактної ніжці головних телефонів. Решта кінці навушників і детектора зв'яжіть відрізком мідного дроту, надійно пропаяв з'єднання.
6
Приєднайте антену до проводу, що йде від початку котушки до детектора. Сполучаються поверхні попередньо також залудити. Провід, який грає роль антени, візьміть з достатнім запасом, щоб мати згодом можливість регулювати при налаштуванні його довжину і конфігурацію.
7
До проводу, скріплює кінець котушки з навушниками, прикріпіть скруткою заземлювальний провідник. Не поспішайте припаювати заземлення, оскільки при регулюванні радіоприймача вам доведеться перемикати його з одного виводу котушки на інший.
8
Одягніть навушники і налаштуйте радіо на одну з доступних передавальних станцій. Якщо при першому включенні ви не чуєте сигналу, зміните число витків контуру котушки, підключеного до антени.
9
Послідовно змінюючи число витків, підключених до антени, виберіть одну із станцій довгохвильового діапазону, сигнал якої виявиться найбільш гучним і стійким.
10
Після остаточної настройки радіоприймача змонтуйте всі деталі на підставі, надійно їх закріпивши. Для монтажу використовуйте плоску дощечку і обрізки алюмінієвої чи сталевого дроту.