Як підвищити якість освіти.

Система навчання - це одна зі сфер, яка найбільш схильна різного роду реформам. Це пов'язано з тим, що постійно ростуть вимоги до фахівців у різних галузях, з'являються нові професії, а значить, і якість навчання теж має поліпшуватися.
Вам знадобиться
  • комп'ютер, інтерактивна дошка.
Інструкція
1
Підвищуйте свій власний рівень знань, ніколи не зупиняючись на досягнутому. Не бійтеся експериментувати, відмовлятися від малоефективних методів викладання і діліться досвідом з колегами.
2
Шукайте і вивчайте нові системи проведення уроків, педагогічні технології, які з'являються в сфері навчання . Під технологією в цьому випадку потрібно розуміти комплексне застосування людських і технічних ресурсів.
3
Аналізуйте набуті знання і впроваджуйте їх в свою роботу, ретельно відстежуючи результати для виправлення недоліків. Організовуйте навчання так, щоб учні могли не тільки отримувати і засвоювати необхідну інформацію, а й мали можливість самореалізації в процесі навчання.
4
Разом з учнями ставте цілі, яких ви хочете досягти в процесі навчання. Тільки при відповідності ваших мотивів, дій, можливостей з мотивами, інтересами, потребами ваших підопічних, ви зможете найбільш ефективно і якісно доносити навчальну інформацію.
5
Застосовуйте в системі навчання комп'ютер. Це дуже потужний інструмент управління навчальним процесом і важливий засіб комунікації. Також це дає можливість швидкого обміну інформацією, як між співробітниками, так і між учнями.
6
Використовуйте інноваційні технології, наприклад, інтерактивну дошку. Для викладача це дає можливість економити час при поясненні матеріалу з будь-якого місця класу. Також в арсеналі педагога з'являються можливості використання будь-яких додатків і веб-рессурсов. Учні при цьому втягуються в більш динамічний колективний процес, в якому розвиваються особисті та соціальні навички.
7
Вводите різні системи мотивації підлітків. В будь-якій діяльності наявність елементів суперництва стимулює людей до досягнення поставлених цілей.
На жаль, у більшості російських освітніх установ якість навчання залишає бажати кращого. Проблема, на думку фахівців, криється не тільки в характері і звичках сучасної молоді, а й у рівні грамотності педагогічного складу.
Інструкція
1
Природно, що школа починається з учителя. І від нього більшою мірою залежить рівень підготовки школярів. Адже всім відомо, що деякі предмети учні можуть знати краще, а інші гірше. І тут справа не в здібностях і талантах дітей, а в зацікавленості, вимогливості і відповідальності педагога. У наші дні більшість студентів педагогічних вузів не бажають після закінчення йти в школу. Тому для підвищення якості освіти потрібно звернути увагу в першу чергу на ключову фігуру в школі - вчителі.
2
Говорячи про якість освіти, потрібно пам'ятати, що найбільш ефективний спосіб його підвищення - це зацікавленість як дітей, так і педагогів у навчальному процесі. Різні міжшкільні і міжвузівські олімпіади, конференції, семінари здатні виявити талановитих вчителів, школярів та студентів.
3
Крім того, в сучасних школах значно скорочується кількість годин, виділених на підготовку з тих чи інших предметів, особливо це стосується вивчення екзаменаційних дисциплін. Школярі змушені підвищувати рівень знань за допомогою репетиторів. Виходить, що підсумкова атестація відображає рівень підготовки дітей не тільки шкільними вчителями, а й викладачами вузів, педагогами інших навчальних закладів. Тому необхідно приділити увагу кількості годин, які виділяються на підготовку школярів з тієї чи іншої дисципліни.
4
У підвищенні якості освіти важливі також і психологічні умови знаходження дітей. Як правило, успішність школярів набагато нижче там, де з їх думкою не рахуються, вони не розуміють сенсу навчання і не відчувають свою значущість, а також не можуть налагодити відносини з однокласниками та викладачами. І тут знову велика роль педагога, адже хороший учитель, як психолог, знає підхід до будь-якій дитині.