Як запустити блок живлення без ПК. Як перевірити блок живлення без комп'ютера.

Іноді виникає необхідність запустити блок харчування (БП), не підключаючи його до комп'ютера. Наприклад, ви хочете перевірити його працездатність або рівень шуму, перш ніж вирішити, встановлювати пристрій в комп'ютер або зайнятися пошуком більш тихої моделі.
Вам знадобиться
  • - блок живлення стандарту ATX.
Інструкція
1
Практично всі сучасні БП - це блок і стандарту ATX. Далі буде розглянута процедура включення саме такого блок а харчування. Перевірте, чи відповідає ваш БП стандарту АТХ. Ознайомитися з відповідною інформацією можна на корпусі пристрою.
2
Сама процедура запуску блок а харчування без комп'ютера вимагає дотримання певних правил безпеки. Перед початком процедури блок харчування, звичайно ж, повинен бути відключений від мережі. Вам буде потрібно маленький провід, з обох країв якого вам слід зняти трохи ізоляції (кілька міліметрів буде цілком достатньо).
3
Вставте кабель підключення харчування в блок харчування, але до мережі його Не під'єднуйте. Після цього підключіть один кінець дроту в роз'єм PS-ON. Зазвичай до цього роз'єму підходить зелений провід, але на дешевих китайських блок ах харчування колір проводу може бути іншим. Другий кінець дроту підключіть до одного з GND (COM) -раз'емов (до них йдуть чорні дроти).
4
Після цього вставте провід харчування в електричну мережу. Блок харчування почне працювати. Правда, пристрій краще не використовувати в такому режимі тривалий проміжок часу у зв'язку з тим, що воно працює без навантаження.
5
Але якщо вам необхідно перевірити шумові характеристики блок а харчування, то може знадобитися час. В такому випадку підключіть до БП кілька пристроїв, наприклад, оптичний привід або жорсткий диск. В цьому випадку блок харчування працюватиме з навантаженням, відповідно, його можна буде використовувати довше. До того ж таким способом ви зводите ризик виходу з ладу пристрою до мінімуму.
Корисна порада
Якщо блок живлення не запускається, перевірте, можливо, він попросту вимкнений. На корпусі пристрою повинна бути кнопка включення/виключення (присутня не на всіх моделях).