Як визначити рік випуску об'єктива. Як подивитися інформацію про об'єктиві.

Бажання визначити рік випуску об'єктива виникає найчастіше з цікавості. Адже ця характеристика не впливає більше ні на які якісні показники зйомки. На сучасному ринку світлотехніки представлений великий вибір об'єктивів, однак для прикладу можна виділити і розглянути асортимент від компаній Canon, Nikon, Sony, Minolita і Leica.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - ручка;
  • - ПК з виходом в інтернет.
Інструкція
1
Уважно огляньте корпус об'єктива або кільце байонета. На листку паперу запишіть серійний номер. Він повинен складатися з цифр і букв у Canon, Sony, Minolita і Nikon або тільки з цифр у Leica.
2
Для визначення рік а випуску у об'єктивів Sony і Minolita скористайтеся базою даних - www.mhohner.de. Інформація на сайті представлена англійською мовою, а й без перекладача можна легко дізнатися необхідні дані. В графі Name знайдіть свою модель, а в графі Release year, відповідно, рік випуску.
3
Якщо у вас об'єктив від Nikon, дізнайтеся, що цікавить, з аналогічною бази даних - www.photosynthesis.co.nz/nikon/serialno.html. У першому стовпчику таблиці прописані артикули фототехніки, а в останньому - Date - рік її випуску.
4
Розшифруйте серійний номер об'єктива Canon. Перша буква - це завод, на якому він був виготовлений. Їх усього три: F - Fukushima, U - Utsunomiya, O - Oita. Всі вони розташовані в Японії. Друга літера - це рік випуску. Наприклад, K - 1996 або 1970. Перші два символи цифрового коду - це місяць, в якому об'єктив зійшов з конвеєра. 01 - січень, 02 - лютий, 03- березень і т.д.
5
На малюнку зображений об'єктив з серійним номером UW 0206. Повна його розшифровка буде виглядати так: Utsunomiya, лютий 2008 або 1982 рік а. Точний рік випуску визначається логічно. Якщо об'єктив був щойно куплений вами в магазині, то ніяк не може бути випущений в 1982 рік у. Відповідно, вірна буде перша дата.
6
Рік випуску об'єктива Leica визначте, зіставивши свій серійний номер з відповідним значенням з бази даних з цього виду техніці. Знайти її можна, наприклад, тут - http://blog.leica-camera.ru/2011/01/17/1136/. Якоїсь закономірності в хронологічній послідовності цих номерів немає.