Як зробити кракелюрний лак. Як виготовити кракелюрний лак.

Дуже модно і стильно виглядають вироби в техніці декупаж, прикрашені «під старовину» кракелюрами. Поверхня таких виробів виглядає немов би потрісканої від часу. Для створення сіточки тріщин можна купити одно- і двокомпонентні лаки . Однак вони зазвичай досить дорогі, тому, якщо ви тільки почали займатися рукоділлям, можна спробувати зробити аналог кракелюрного лаку самостійно.
Вам знадобиться
  • - акрилові фарби
  • - кисть
  • - спонжик (губка)
  • - фен
  • - меблевий лак ПФ-283
  • - пшеничний декстрин
  • - клей ПВА
Інструкція
1
За допомогою меблевого лаку ПФ-283, який являє собою розчин алкідних смол, нескладно виготовити аналог кракелюрного лаку. Нанесіть шар лаку на поверхню декорируемого предмета і почекайте 3-4 години. Лак повинен залишатися трохи липким.
2
Другим шаром нанесіть акрилову фарбу і відразу висушіть виріб феном. Тріщинки будуть залежати від способу нанесення верхнього шару фарби. Якщо наносити його пензлем, тріщини будуть йти по руху кисті. Якщо ж бажано отримати сіточку, то верхній шар потрібно наносити губкою-спонжиком.
3
Залиште сохнути готовий виріб не менше ніж на 36 годин.
4
Для виготовлення кракелюрного лаку можна так само скористатися пшеничним декстрином, який представляє з себе термічно оброблений крохмаль. В порошок декстрину додайте киплячу воду і розчиніть на водяній бані до консистенції рідкого йогурту.
5
На добре просушену готову роботу необхідно нанести товстий шар блискучого лаку на водній основі і дати йому висохнути.
6
Після цього потрібно нанести підготовлений декстрин пензликом, як можна густіше і дати підсохнути протягом години природним способом.
7
Існує так само спосіб створення імітації кракелюрного лаку за допомогою клею ПВА. Пофарбуйте товстим шаром клею ПВА всю поверхню виробу і дайте клею просохнути до липкого стану.
8
Дайте клею просохнути до липкого стану.
Зверніть увагу
Не використовуйте Кракелюрний лаки поблизу відкритих джерел вогню. Працюйте в добре провітрюваному приміщенні, в гумових рукавичках, з використанням індивідуальних засобів захисту. При попаданні лаку на шкіру промийте її теплою водою з милом.
Корисна порада
- Не варто поспішати і обробляти всю поверхню виробу відразу (особливо, якщо вона велика, а у вас мало досвіду). Найкраще починати кракелірованіе з непомітних областей, де не буде видно ошібок.- Товщина шару кракелюрного лаку залежить від товщини бажаних вами тріщин. - По-справжньому постаріла поверхня виглядає дещо інакше, ніж кракелірованная, і, звичайно досить одного погляду, щоб відрізнити оригінал від підробки.