Як зробити водяне опалення гаража.

Для забезпечення довговічності автомобіля, що зберігається в гаражі, потрібно підтримувати правильний температурний режим. В опалювальному приміщенні набагато сильніше випаровується волога, тому ризик виникнення корозії металу істотно знижується. Одним з найбільш простих і ефективних способів обігріву гаража слід визнати водяне опалення.
Вам знадобиться
  • - опалювальні радіатори;
  • - котел;
  • - з'єднувальні труби;
  • - кріпильні елементи;
  • - комплект слюсарних інструментів .
Інструкція
1
Визначте для себе, чи будете ви споруджувати автономне водяне опалення гаража або скористаєтеся системою центрального опалення, існуючої в будинку. Другий варіант кращий, якщо гараж побудований поблизу будинку або розташовується під ним.
2
Проведіть від будинку до приміщення, де розташовується автомобіль, труби і встановіть там радіатор або окремий опалювальний контур. Магістраль, по якій від домашнього котла подаватиметься вода, захистіть теплоізоляцією з мінеральної вати або пінополістиролу. При необхідності встановіть в системі додатковий насос, щоб прокачувати воду.
3
Встановіть автономну котельню, якщо вам необхідно опалити гараж, встановлений окремо від будинку. Цей же спосіб пристрою водяного опалення застосуєте при обладнанні опалювальною системою декількох гаражів, що стоять один біля одного.
4
Приготуйте для монтажу системи опалення радіатори, котел і сполучні труби. В основі дії водяної системи лежить випромінювання тепла і його конвекція. Нагріта в котлі вода циркулює по трубах, віддаючи частину своєї енергії металевим радіаторів, що має високу теплопровідність. Батареї віддають тепло, прогріваючи повітря в приміщенні гаража .
5
Складіть схему розташування елементів системи опалення і прорахуйте витрати на її монтаж. Врахуйте в ході планування довжину труб, кількість з'єднувальних елементів і кріплення. Передбачте на схемі розв'язки і повороти магістралі.
6
Здійсніть монтаж нагрівального котла, керуючись інструкцією, яка додається виробником до пристрою. Котел служить центральним елементом всієї опалювальної системи, тому від якості його установки буде залежати ефективність інших компонентів.
7
Прикріпіть до стін гаража станів дюбелі. Навісьте на них радіатори, використовуючи розташовані на задній поверхні гачки. Розташовуйте батареї на відстані не менше 15 см від підлоги гаража .
8
З'єднайте між собою елементи системи за допомогою металопластикових труб. Використовуйте при монтажі труб фітингові сполуки. Для запобігання замерзання рідини в трубопроводі автономної системи застосовуйте не воду, а антифриз.
9
Перевірте систему опалення на працездатність. Зверніть увагу на герметичність з'єднань. У разі виявлення течі проведіть додаткову герметизацію місць стикування опалювальних приладів та трубопроводу.