Як поміняти змішувач. Як поміняти змішувач самому.

Як відомо, під місяцем ніщо не вічне. Ось і змішувач на кухні чи у ванній може зноситися настільки, що вже ніякої ремонт не допоможе. Такий змішувач доведеться міняти. Якщо ви нагляділи в магазині новий блискучий кран, знову доведеться міняти старий змішувач на новий. Як це зробити, читайте далі.
Вам знадобиться
  • Разводной і стієчний ключи;
  • Плоскогубцы;
  • Фонарик;
  • Герметик;
  • Тазик;
  • Шланги;
  • Специальная сантехническая стрічка.
Інструкція
1
Спочатку вам потрібно позбавитися від износившегося (морально застарілого) змішувача, перекривши попередньо воду. Відкрийте на змішувачі кран, щоб система позбулася тиску, а залишки води з крана витекли повністю. Якщо ви збираєтеся змінити тільки змішувач , вам буде достатньо від'єднати від нього шланги. Якщо ж потрібно змінити ще й шланги, від'єднайте їх від труб підводки.
2
Зазвичай змішувачі зміцнюють двома стандартними способами: на вузькій або на широкій основі. Щоб зняти змішувач , укріплений на вузькій основі, просто залізьте під раковину. Якщо під нею досить вільно, то ви без праці відкрутіть гайку за допомогою плоскогубців. Із змішувачем на широкій основі доведеться трохи попотіти. Спочатку слід розкрутити ручки крана. Для доступу до гайок, що тримає змішувач , вам потрібно позбутися від ручок і ще від прокладок, що перебувають під ними. Тепер ви можете відкручувати гайки.
3
Після відкручування гайок витягніть з раковини змішувач . Помітивши прокладку, розташовану між підставою змішувача і раковиною, видаліть її за допомогою ножа. Разом з прокладкою позбудьтеся й від старих ущільнювачів з вапняним нальотом, зібралися навколо старого змішувача. Вивести вапняний наліт та іншу бруд можна розведеним у воді оцтом або спеціальним засобом побутової хімії.
4
Тепер ви можете встановлювати новий змішувач . Якщо у нього широке підставу, установка буде порівняно легкою. А якщо підстава вузьке, потрібно буде залазити під раковину. Доведеться затягувати гайки і одночасно контролювати нахил змішувача і його розташування. А для цього потрібен помічник. Перед початком використання нового змішувача перевірте можливу текти, після чого видаліть залишки герметика з підстави змішувача.
Зверніть увагу
Як поміняти змішувач у ванній. Змішувач - сантехнічний прилад, що дозволяє регулювати подачу води і отримувати її необхідну температуру за рахунок змішування безпосередньо в приладі холодної та гарячої води. Як всяке пристрій, змішувач має свій термін служби і експлуатації. Як правило, в першу чергу, починає підтікати гаряча вода.
Корисна порада
Якщо удача вам посміхнулася - відступи викрутилися цілими - можна починати монтувати новий змішувач для ванної своїми руками. Однак при поломці ексцентрика сумувати теж не варто. Поміняти кран-змішувач нам все-таки вдасться. Беремо зубило шириною 10 - 12 мм, молоток, і починаємо кришити метал відступу, не боячись зіпсувати внутрішнє різьблення. Дивитися відео. Прочитали про Як поміняти кран змішувач у ванній своїми руками.
Неприємно, коли на кухні чи у ванній протікає кран. Постійно капає вода дуже негативно впливає на лічильник, який накручує кругленьку суму на рахунок господарів житла. Поточна вода може посприяти появі некрасивих патьоків на поверхні сантехніки.
Вам знадобиться
  • - нова прокладка;
  • - розвідний ключ.
Інструкція
1
Найчастіше причиною протікання крана є знос прокладки. Це сама недовговічна деталь в змішувачі. Причина в матеріалі - гума псується від контакту з водою. Навіть з добре закрученим штоком вентиль або клапан пропускатиме воду назовні, якщо зношена прокладка. Усунути протікання можна тільки її заміною. Перекрийте доступ води до несправного крану. Переконайтеся, що вода назовні не надходить (якщо вона сочиться назовні тонкою цівкою, це припустимо).
2
Викриття головку крана - для цього треба скористатися розвідним ключем. Дістаньте старі прокладки і замініть їх на нові. Прокладки можна придбати в магазині або самостійно виготовити з простої гуми. Візьміть для форми зняті прокладки. Якщо старі в поганому стані, постарайтеся приблизно визначити розмір, вимірявши спершу внутрішній, потім зовнішній діаметр виробу.
3
Візьміть шматочок гуми або шкіри. Гурток за розміром треба вирізати трохи більше, ніж гніздо у клапана. Вставте саморобну прокладку в гніздо. Шкіряна деталь підійде в тому випадку, якщо зруйнована сідельна кромка і проста прокладка з гуми не може щільно прилягати. У нової прокладки товщина повинна бути як мінімум 3,5 мм. Крайку прокладки зрізайте під кутом 45 градусів - це допоможе позбавитися від шуму при роботі крана. Виготовлене виріб повинен щільно прилягати до сідла - тоді й кран працювати буде тихіше.
4
Такі способи зміни прокладок годяться тільки для того, щоб відремонтувати кран з холодною водою. Дія високих температур робить згубний вплив на прокладки, які стають крихкими і непридатними до використання. Щоб виготовити прокладку для крана з гарячою водою, треба вибирати автопокришки з кордом, які більш міцні, ніж проста гума або шкіра.
Зверніть увагу
Зіпсована від частого контакту з водою прокладка не здатна забезпечити крану повний захист - вода сочиться назовні навіть в тому випадку, якщо вентиль пристрою закритий дуже добре. Неприємні звуки, що з'являються під час використання крана, теж можуть бути через те, що зношена прокладка.
Корисна порада
Не поспішайте робити повну заміну водопровідного крана через однієї маленької деталі, навіть якщо в запасах не виявилося підходящої прокладки. Можна самостійно виготовити цю деталь. Краще для цієї мети вибрати листову гуму, але можна при необхідності використовувати навіть зношених набойку на каблук. Не можна застосовувати мікропористу гуму, також незручна м'яка пластмаса.