Як відкрутити маховик.

Якщо вас зненацька застала протечка змішувача і вам потрібно терміново замінити кран-буксу, в цьому немає нічого страшного, бо для того, щоб відкрутити маховик і перевірити її справність, потрібно знати простий порядок дії в таких випадках.
Вам знадобиться
  • - викрутка плоска
  • - викрутка хрестова
Інструкція
1
Перш ніж приступити до розбору змішувача, обов'язково переконайтеся в тому, що вентиль подачі води знаходиться в закритому положенні і вода перекрита, інакше ви можете зіткнутися з раптовим затопленням власної квартири.
2
Для того, що відкрутити маховик , спочатку зніміть декоративну заглушку на ньому (це може бути синій, червоний гурток чи просто заглушка з написом Cold або Hot, залежно від фірми виробника змішувачів і від того, для якої води ви хочете зняти маховик ). Вони зазвичай просто вставлені в корпус маховик а чи откручиваются простим рухом руки. Якщо на вашій моделі змішувача немає декоративного ковпачка, подивіться, можливо, маховик закріплений за допомогою гвинта, який розташований у його заснування. У такому випадку вам потрібно просто викрутити цей гвинт, і маховик зніметься.
3
Знявши декоративну заглушку, подивіться, який там стоїть гвинт. Підберіть потрібну викрутку і акуратно виверніть його. Коли гвинт буде повністю викручені, маховик легко зніметься. Деякі види маховик ов (наприклад, хрестоподібні) не просто насаджуються на кран-буксу, а прикручуються до неї на різьблення. Зверніть на це увагу, якщо у вас виникнуть труднощі, коли будете знімати маховик .
Зверніть увагу
Коли ви закінчите установку маховика на місце, обов'язково переконайтеся в тому, що всі деталі встановлені на місце і все міцно закріплено, інакше при подачі води, може з'явитися протікання.
Корисна порада
Якщо вам потрібно відкрутити маховик, який вже давно не знімали, ви можете зіткнутися з тим, що гвинт, розташований під декоративною заглушкою, заіржавів і не рухається з місця. У такому випадку, зняти маховик, не пошкоджуючи його дуже важко. Вам потрібно буде або висвердлюють іржавий гвинт тонким свердлом, або розпилювати маховик ножівкою по металу. А якщо вам потрібно зберегти маховик, спробуйте капнути на іржавий гвинт машинного масла і антифризу, щоб іржа розчинилася.