Як отримати скраплений газ.

Зріджений природний газ затребуваний в різних областях діяльності людини - в промисловості, в автомобільному транспорті, в медицині, в сільському господарстві, в науці та ін. Чималу популярність зріджені газ и завоювали за рахунок зручності їх використання і транспортування, а також екологічної чистоти і невисокої вартості.
Інструкція
1
Перед зріджених вуглеводневих газ а його необхідно попередньо очистити і видалити водяний пар. Вуглекислий газ видаляють, використовуючи систему триступінчатих молекулярних фільтрів. Очищений таким чином природний газ в невеликих кількостях використовується як регенерационного. Відновлюваний газ або спалюється, або застосовується для отримання електроенергії в генераторах потужності.
2
Просушування відбувається за допомогою 3-х молекулярних фільтрів. Один фільтр поглинає водяну пару. Інший сушить газ , який далі нагрівається і проходить через третій фільтр. Для зниження температури газ пропускається через водяний охолоджувач.
3
Після очищення та сушіння природного газ а починається процес його скраплення, який послідовно здійснюється по стадіях. Природний газ на кожній стадії зрідження ущільнюється від 5 до 12 разів, далі охолоджується і переходить на іншу стадію. При завершенні останньої стадії стиснення з охолодженням відбувається власне зріджування природного газ а. Обсяг його зменшується приблизно в 600 разів.
4
Отримати скраплений газ можна кількома способами: турбодетандерних, азотним способом, змішаним та ін. При турбодетандерних способі на ГРС отримують зріджений природний газ , використовуючи енергію перепаду тиску. До плюсів цього методу можна віднести невеликі енерговитрати і капіталовкладення. А до мінусів - низький ККД скраплення, залежність від стабільного тиску, негнучке виробництво.
5
Азотний спосіб передбачає виробництво зрідженого вуглеводневого газ а з будь-яких газ ових джерел. До переваг цього методу можна віднести простоту технології, високий рівень безпеки, гнучкість виробництва, легкість і малозатратного експлуатації. Обмеження цього методу - необхідність джерела електроенергії і високих капітальних витрат.
6
При змішаному способі виробництва зрідженого газ а в якості холодоагенту використовують суміш азоту і метану. Отримують газ також з будь-яких джерел. Цей метод відрізняється гнучкістю виробничого циклу і невеликими змінними витратами на виробництво. Якщо порівнювати з азотним способом скраплення, тут капітальні витрати більш істотні. Також необхідне джерело електроенергії.
В умовах постійного подорожчання опалення деякі власники заміських будинків замислюються про доцільність переходу на зріджений балонний газ. Він виступає непоганою альтернативою електричному або пічному опаленню, і при налагодженій постачання балонів може використовуватися як тимчасова схема до підключення будинку до магістрального газопроводу.

Обладнання для опалення балонним газом.

Щоб підключити опалення газовими балонами, вам знадобиться газовий котел, балони зі скрапленим газом, пальник, запірна арматура, редуктори і газопровід, який дозволить з'єднати все це в єдину систему.
Для даного вид опалення підійде практично будь газовий котел з асортименту обладнання, призначеного для магістрального газу.
Якщо ви збираєтеся опалювати заміський будинок, вам підійде одноконтурний або двоконтурний котел з можливістю гарячого водопостачання та різною потужністю. Газовий котел може бути підлоговим або настінним - для зрідженого балонного газу годиться переважна більшість даного обладнання, достатньо лише замінити пальник, що йде в комплекті з нім.Вибірая газовий котел, віддавайте перевагу моделі, що володіє мінімальним робочим тиском і максимальним ККД. Це дозволить повністю використовувати газ з балона і істотно заощадити на опаленні. Але скільки можна буде заощадити? Заправка одного балона буде коштувати вам близько 500 рублів - так, місяць опалення будинку газом з 8-9 балонів обійдеться в 4000-4500 тисячі рублів.

Монтаж опалення будинку зрідженим газом.

При монтажі опалювальної системи будинку за допомогою зрідженого газу до газового котла можна одночасно підключити кілька газових балонів. Завдяки цьому ви збільшите час роботи системи між заміною балонів.
Найбільш вигідним є їх підключення і об'єднання в одну групу з 3-10 балонів зі скрапленим газом.
Підключення балонів до газового котла виконується через спеціальний редуктор, розрахований на витрату 1,8-2 кубічних метрів на годину. Редуктори для газових плит для цього виду опалення не підходять. Встановлювати газові балони потрібно в добре вентильованому приміщенні без подпола або підвалу, оскільки у разі витоку газ буде накопичуватися саме в ніх.Также приміщення з газовими балонами не повинно бути холодним і розташовуватися поруч з житловими кімнатами. Щоб пальник і труба від балонів не обмінюється вібрацією, підключення бажано виконувати за допомогою гнучкої гофрованої металевої подводкі.Ітак, опалення скрапленим балонним газом доцільно, якщо площа вашого будинку менше 200 квадратних метрів і ви легко переносите температуру менше 25 градусів. В іншому випадку вигідніше придбати твердопаливний котел тривалого горіння, який не зажадає значних витрат.