Як визначити контрольну суму.

При скачуванні файлу з інтернету може виникнути підозра в його цілісності, походження або правильності передачі даних. У зв'язку з цим, щоб убезпечити свій комп'ютер від пошкоджених програм або вірусів, варто перевіряти викачані документи за розміром контрольної суми.
Інструкція
1
Зверніться до сайту офіційного розробника скачанной програми. В даний час існує багато ресурсів, які безкоштовно надають дані додатки для скачування, однак є ризик того, що документ містить вірус або працює неправильно. Щоб перевірити його відповідність, необхідно знайти на офіційному сайті в інформації про програмне забезпечення тип хеширования SHA1. Перепишіть це число або скопіюйте його в текстовий документ.
2
Скачайте в інтернеті додаток HashTab для визначення контрольної суми. Знайти цю програму можна на багатьох спеціалізованих сайтах. Щоб бути впевненим в викачуваному файлі, найкраще скористатися офіційним джерелом за посиланням http://hashtab.ru/. Зверніть увагу, що дане програмне додаток існує в двох варіантах: для ОС Windows і для ОС Mac. Перевірте антивірусом скачаний документ.
3
Прочитайте документ ReadMe і перейдіть до установки утиліти HashTab. Після закінчення установочного процесу бажано перезавантажити комп'ютер.
4
Натисніть на файл, для якого необхідно визначити контрольну суму , правою кнопкою мишки. Відкрийте розділ «Властивості». Якщо ви встановили правильно HashTab, то в вікні буде вкладка «Хеш-суми файлів». Якщо у вас встановлена ОС Mac, то після натискання правою кнопкою мишки на файл варто перейти до розділу File Hashes і натиснути на кнопку More у вікні. Якщо дані вкладки відсутні, то установка HashTab була виконана невірно.
5
Дочекайтеся закінчення процесу розрахунку контрольної суми. Скопіюйте вийшов результат або перепишіть його на окремий лист. Порівняйте контрольну суму із значенням типу хеширования SHA1 для даного файлу. Якщо суми співпадають, то можете спокійно встановлювати додаток. В іншому випадку перезавантажте документ заново або скористайтеся іншим джерелом.