Як знайти роботу для молодої мами. Як мамі знайти роботу.

Часто, дізнавшись про вагітність, молоді жінки впадають в паніку, адже на півтора-два роки втрачається стабільне джерело заробітку. Стан безгрошів'я лякає своєю невідомістю, до того ж, якщо жінка звикла ні в чому собі не відмовляти, перспектива «затягнути пасок» здається зовсім безрадісною. Однак не варто сумувати, адже і молода мама може мати непоганий заробіток. Головне тут - бажання працювати.
Інструкція
1
Коли дитині вже виповниться півроку - рік, можна починати пошуки роботи, адже у мами з'являється кілька вільних годин під час сну малюка, щоб зайнятися якимись справами. Якщо у вас прекрасні відносини з бабусями і дідусями, які можуть якийсь час посидіти з онуком, тим більше починайте активно шукати роботу або хоча б підробіток. Вкажіть в резюме, що у вас є маленька дитина, можливий графік роботи (наприклад, до обіду), хто догляне за малям під час вашої відсутності. Є багато організацій, що пропонують неповну зайнятість, особливо якщо це тимчасова або сезонна робота, і ви якраз можете стати для них справжньою знахідкою.
2
Ознайомтеся зі списком вакансій на різних сайтах в інтернеті, подразумевающих надомну або віддалену роботу, надішліть своє резюме. Однак не варто радіти першим же відповіді на ваш лист, будьте уважні, адже інтернет - благодатне поле для ошуканців. Не платіть нікому ніяких стартових внесків, не відправляйте пробних рефератів і тим більше речей, створених своїми руками: вигідно продадуть під своєю маркою або прізвищем, а ви залишитеся ні з чим. Уважно читайте умови роботи і не соромтеся задавати питання.
3
Крім того, в інтернеті є багато форумів для молодих мам, де вони діляться один з одним можливостями заробітку, запрошують до співпраці і публікують «чорні списки» роботодавців, які обманюють працівників. Зареєструйтеся на декількох з них, візьміть участь в обговоренні, попросіть допомоги у пошуку роботи та працевлаштуванні. Знайдуться жінки, які відгукнуться, візьмуть у свою команду і поділяться досвідом, який, можливо, і вас наштовхне на можливість не тільки заробітку, але й створення власного маленького бізнесу.
4
У всьому світі так популярні вироби ручної роботи: біжутерія, валяні іграшки та ляльки, в'язані та зшиті на замовлення речі, листівки та фотоальбоми, створені своїми руками. Відвідайте кілька майстер-класів та створюйте свої авторські вироби. Якщо ви раніше займалися спортом або працювали фітнес-інструктором, можете запрошувати до себе інших мам, щоб разом повернути форму після пологів, а колишній вихователь дитячого саду може стати на якийсь час нянькою і для інших малюків. Крім того, цінуються знання мов і вміння переводити різну літературу, в'язати дитячий одяг або цікаві моделі для дорослих - інакше кажучи, проявляти свої здібності в різних сферах. І нехай вас не лякають відсутність досвіду або конкуренція - виконуючи свою роботу якісно, в строк з часом ви знайдете клієнтів, які будуть звертатися саме до вас. Можна заробити, беручи участь у фотосесіях для різних дитячих журналів, писати статті для сайтів про материнство і дитинство, адже фріланс - відмінний спосіб зайняти себе і поповнити скарбничку. Головне - не опускати руки, а використовувати вільний час з користю як для себе, так і для свого гаманця.
По досягненні дітьми певного віку і за наявності у них достатньої кількості часу можна влаштувати їх на роботу. Це може допомогти дитині знайти своє місце в суспільстві і підготуватися до дорослого життя.
Інструкція
1
Зверніть увагу, що, згідно з трудовим законодавством Російської Федерації, для дітей до 18 років існують особливі умови праці, яких необхідно дотримуватися. Наприклад, дітям забороняється працювати в шкідливих та небезпечних для здоров'я умовах, пересувати і піднімати важкі предмети і т.д. При цьому необхідно обов'язково провести медичний огляд і робити його щорічно до досягнення віку 18 років. Працювати діти і підлітки можуть тільки у вільний від навчання або роботи час з погодинним графіком оплати праці. Щорічно їм надається оплачувана відпустка у кількості 31 дня.
2
Запишіть дитину в службу зайнятості населення за місцем проживання, де фахівці допоможуть підшукати для нього підходящу роботу, відповідну нормам праці. Зазвичай це нескладні громадські роботи: підмітання вулиць, прибирання приміщень, розклеювання оголошень і доставка пошти.
3
Перегляньте оголошення в газетах та інтернеті, звертаючи увагу на вакансії, в яких не потрібно досвіду роботи, і не важливий вік здобувача. Наприклад, зверніть увагу на роботу промоутером: з роздачею листівок в приміщенні або на вулиці дитина цілком впорається, і при цьому така робота має зручний графік.
4
Поцікавтеся у ваших знайомих, чи не потрібна їм за місцем роботу додатковий співробітник на неповний робочий день. Різні установи часто відчувають брак кадрів і можуть погодитися оформити молодої людини. Якщо ви самі є роботодавцем, розгляньте можливість працевлаштування дитини, наприклад, в якості свого помічника.
5
Влаштуйте дитини на відповідну посаду в якості практиканта або стажиста. Заробітну плату він при цьому отримувати не буде, проте знайде необхідний досвід роботи і зможе працювати в будь-який зручний для нього час.