Як зробити індукційний нагрівач. Індукційний нагрівач своїми руками.

Індукційний нагрівач являє собою трансформатор, що має первинну обмотку з великим числом витків і вторинну короткозамкненим обмотку. Цей прилад дозволяє нагрівати певну «середовище», виключаючи при цьому освіта диму, неприємних запахів і інших забруднень, завдяки чому використання даного нагрівального агрегату безпечно для людей.
Вам знадобиться
  • - зварювальний інвертор;
  • - сталева катанка або нержавійка;
  • - пластикова товста труба;
  • - металева сітка;
  • - перехідники;
  • - кусачки;
  • - мідний емальований провід;
  • - насос;
  • - вода.
Інструкція
1
Залежно від того, якою має бути потужність обігрівача, виберіть зварювальний високочастотний інвертор з відповідною величиною зварювального струму. Оптимальний показник сили зварювального струму - 15 ампер, хоча можете використовувати і більш потужний агрегат.
2
В якості нагрівається в високочастотному полі матеріалу використовуйте товсту сталевий дріт або нержавійку. За допомогою кусачок поріжте катанку на п'ятисантиметрової відрізки.
3
Корпус індукційного нагрівача виконаний буде з товстої пластикової труби. Вибираючи трубу, зверніть увагу на її внутрішній діаметр: за розміром він повинен бути трохи менше 5 см (довжина відрізків дроту).
4
Прикріпіть з одного боку пластикової труби перехідник, призначений для з'єднання даного компонента з рештою опалювальною системою. Потім на дно труби укладіть металеву сітку (вона запобіжить провалювання катанки) і засипте всередину нарізані шматки дроту. Насипати слід таку кількість катанки, щоб в трубі не залишалося вільного простору. Після цього закрийте другий кінець труби ще одним перехідником.
5
Розпочніть виготовленню індукційної котушки. З цією метою обмотайте пластикову трубу емальованим мідним дротом: зробити потрібно 80-90 витків.
6
Тепер підключіть агрегат до опалювальної системи, залийте воду і підключіть до обмотки зварювальний інвертор. Після цього включіть насос, який би забезпечував примусову циркуляцію води в опалювальній системі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=SirEwD5D23E
Зверніть увагу
Ні в якому разі не вмикайте індукційний нагрівач без води! Через занадто високою внутрішньою температури (від розігрітих шматочків катанки) пластикова труба розплавиться.
Корисна порада
Для організації автоматичного регулювання температури води потрібно в розрив лінії живлення інвертора підключити терморегулятор, а температурний датчик розмістити на увазі (це необхідно для полегшення процесу контролю температури води).