Як знайти потрібний закон.

Реалії сьогодні такі, що знання чинного законодавства необхідно практично кожному громадянину. Єдиний спосіб боротися за дотримання своїх прав - вимагати виконання законодавства . Але нормативних актів, що регламентують взаємовідносини людини і суспільства - безліч. Як знайти потрібний закон, якщо виникла потреба ознайомитися з його нормою?
Інструкція
1
Будь нормативний акт, в тому числі і закон, має свої реквізити. До них відноситься його назва, номер і дата. Ці відомості - обов'язкові для кожного такого документа. Крім того, будь-який закон вважається вступив в силу тільки після того, як буде опублікований. Значить, закони можна знайти в газетах, спеціалізованих журналах і у вигляді окремих видань на паперових носіях. З появою інтернету у вас відпала необхідність переривати гори документів в пошуках потрібного вам закону. Потрібне вам постанову, указ, закон, ГОСТ або СанПіН ви зможете легко знайти по пошуковому запиту в своєму браузері.
2
Якщо ви знаєте повне найменування закону, його номер і дату або будь-який з трьох цих реквізитів, то в рядку пошуку досить набрати будь-який з них і вибрати із запропонованого списку будь-який сайт, на якому опублікований текст цього закону. Зазвичай, в інтернеті оперативно відстежуються всі зміни в законодавстві, але зверніть увагу, щоб текст мав позначку «чинний» і зміст закону було актуальним на поточну дату.
3
Коли точні реквізити вам невідомі, можна скористатися безкоштовними сервісами в інтернеті, які надають найбільші правові системи «Консультант» і «Гарант». Це платні системи, які в своїй роботі використовують професійні юристи. Але, зайшовши на безкоштовний сервіс, ви можете, заповнивши в запиті ті поля, які ви знаєте, отримати перелік документів з усіма реквізитами, що відповідають заданим в запиті параметрам. Переглянувши його, виберіть ті закони, які вам потрібно. Знаючи реквізити, наберіть їх в пошуковому запиті браузера і подивіться текст закону.
4
В пошуковому рядку браузера ви також можете сформувати запит, не знаючи повної назви документа. Пишіть його в форматі: [+ («реквізіт1» «реквізіт2» &! Слово) ~~ (слово1 | слово2 | слово3)]. Найменування або його частина впишіть як реквізити. Знак «&!" Означає, що в назві зустрічається вказане слово. Щоб звузити область пошуку, після знака «~~», вкажіть ті слова і визначення, які не відносяться до даного документу. Ця частина запиту не є обов'язковою. Так, закон про захист прав споживачів ви можете знайти за запитом: [+ («ФЗ» &! Споживачів)], а ГОСТ про оформлення документів за запитом: [+ («ГОСТ» «2003» &! Документів)].