Як запустити в мережеву гру.

Кооператив і мережева гра - головний ігровий тренд останніх років. Розробники приділяють колективному проходженню все більше уваги, адже гра з друзями відкриває набагато ширші можливості для розваги. Втім, до безпосередньо геймплея ще потрібно дійти, часто проблеми виникають ще на рівні підключення, адже постає питання про те, як пустити когось в мережеву гру ?
Інструкція
1
Наприклад, в RTS гра починається з лобі. «Створюючий» комп'ютер визначає налаштування майбутнього матчу і відкриває доступ до «передстартової кімнаті». Доступ в дану кімнату може бути відкритим для всіх (гра публічна, проходить на офіційному сервері) або тільки «для своїх» (потрібне введення пароля). Пустити гравця в матч після натискання кнопки «Старт» не можна, тому, якщо когось забули, доведеться створювати гру заново.
2
В іграх «старої формації», що не підтримують великі мережі з тисячами гравців, матчі організовуються за допомогою створення локальних серверів. Відмінним прикладом служить шутер Counter-Strike: кожен гравець може створити власний сервер, проте він не потрапить в списки Steam, і підключення до гри буде доступно тільки тим людям, які будуть знати IP-адресу створює комп'ютера.
3
В кооперативних шутерах, таких як Borderlands, Dead Island або Left4Dead набір гравців здійснюється за схожим принципом. Насамперед необхідно вибрати режим мережевої гри, щоб активувати доступ до себе. Власне лобі можна відкрити або закрити. У першому випадку сервер знайде вам компаньйонів автоматично (визначивши їх рівень і просування по сюжету), у другому вам потрібно буде вибрати пункт меню «Запросити» і вибрати користувача зі списку друзів. Підключення за IP-адресою не використовується, а список друзів визначається стороннім сервісом, таким як GameSpy або Steam.
4
При грі hot-seat (за одним комп'ютером) за замовчуванням встановлений один гравець. В Street Fighter IV, Lego Star Wars і подібних іграх підключення другого гравця відбувається вже після натискання клавіші «Старт». Після переходу безпосередньо до гри, другий користувач повинен натиснути зі свого контролера клавішу «Старт» і тільки тоді управління другим персонажем потрапить до нього в руки.
Комп'ютери часом поводяться настільки свавільно, що користувач не може нічого з цим зробити. Один з найбільш часто зустрічаються прикладів - звичка запускати ту чи іншу гру виключно у віконному режимі, що викликає масу проблем.
Інструкція
1
Перевірте «параметри запуску». Для цього клікніть правою кнопкою миші по ярлику, запускаючій програму, і виберіть пункт «Властивості». Там ви побачите рядок типу: «Об'єкт: D: GamesHoMMh3blade.exe -windowed». Це адресу файлу, на який посилається ярлик. Зверніть увагу на приписку «-windowed» наприкінці - якщо така є, то саме через неї ваша гра запускається у віконному режимі. Сміливо видаляйте вказаний параметр і запускайте ярлик без нього, проблема в 90% випадків буде вирішена.
2
Спробуйте гарячі клавіші. Безумовно, hotkeys для кожної гри можуть бути індивідуальними, проте найпоширеніше поєднання: Alt + Enter, яке має розгорнути гру відразу після натискання. Намагайтеся не перемикатися безпосередньо під час гри, виходьте для цього в головне меню або, хоча б, ставте паузу - так ви захистите себе від вильотів в систему і багів. Якщо вищевказана комбінація не підходить, спробуйте пошукати в описах гри інші варіанти.
3
Змініть дозвіл екрана. Технічно це не буде «повноекранним запуском», проте практично - вікно гри розгорнеться на весь екран і забезпечить хоч якийсь комфорт. Від вас буде потрібно зіставити дозвіл гри і монітора: збільшити значення одного або зменшити іншого (якщо на моніторі встановлено дозвіл 1024x768, то і в опціях гри вам слід поставити те ж саме значення).
4
Використовуйте налаштування гри. Безумовно, це саме очевидне рішення, проте іноді користувачі забувають про нього. Зайдіть в меню «Налаштування» в грі і перевірте, щоб напроти пункту «Запуск у віконному режимі» не стояла включеного «прапорця» або «галочки». Якщо подібного пункту немає в опціях, перевірте наявність меню налаштувань в «лаунчер» - це програма, яку можна знайти в кореневій директорії гри. Вона регулює можливі настройки ще до запуску гри. Вельми часто з проблемою включеного віконного режиму стикаються неуважні користувачі ігор на движку Source, в багатьох іграх якого даний режим встановлений за замовчуванням, однак легко вимикається через меню.