Як побачити повітря.

Як правило, люди не помічають оточуючого їх повітря . У звичайних умовах він абсолютно прозорий, не має смаку і запаху, можна лише відчути його рух. Однак в агрегатнихстанах, що відрізняються від газового, на кордонах розділу середовищ, а також в певних умовах повітря можна побачити.
Вам знадобиться
  • - трубка;
  • - ємність з водою;
  • - потужне джерело світла;
  • - потужне джерело тепла.
Інструкція
1
Здійсніть простий досвід зі спостереження повітря . Візьміть ємність з водою, опустіть в неї один кінець невеликої пластмасової трубки і подмімо з іншого її боку. Ви побачите бульбашки повітря , що проходять крізь воду. Незважаючи на те, що повітря і вода абсолютно прозорі, бульбашки видно. Це відбувається завдяки різній оптичної щільності даних речовин, що обумовлює часткове відображення і переломлення світла на межах розділу середовищ.
2
Проведіть експеримент, що дозволяє спостерігати тіні конвекційних потоків повітря . Візьміть дуже яскраву настільну лампу. Направте її на світлий екран. Це може бути аркуш ватману або просто стіна зі світлими шпалерами. Між лампою і екраном помістіть потужний джерело тепла. Можна скористатися електричним обігрівачем, які мають відкриту спіраль. На екрані буде видно хаотично рухаються тіні. Даний ефект обумовлений різної оптичної щільністю повітря при різних температурах. Внаслідок цього виникає нерівномірне переломлення світлових променів на кордонах дотику теплих і холодних повітряних мас.
3
Побачити можна і рідке повітря. При нормальному атмосферному тиску і температурі близько -190 ° C він переходить у відповідне агрегатний стан. Скраплення повітря виготовляють спеціальних установках методом підвищення тиску з постійним охолодженням.
4
Спостерігати повітря можна в стані сильної іонізації. Він буде світитися. Подібний ефект виникає, наприклад, під час грози у вигляді вогнів святого Ельма, що представляють собою коронні розряди поблизу гострих провідників, таких як металеві шпилі на щоглах кораблів або високих веж. Для виникнення коронних розрядів потрібна досить висока напруженість електричного поля. Але сьогодні подібні розряди можна отримати в лабораторних умовах.
5
Повітря можна побачити, якщо перевести його в стан плазми шляхом дуже сильного нагрівання. Він почне світитися. Подібний ефект спостерігається при атмосферному ядерному вибуху. Застосувавши розкладання випромінювання нагрітого повітря за допомогою оптичної системи на основі призм, можна побачити «світіння» окремих складових його газів.