Як пофарбувати джинси.

  •  Всі пам'ятають часи, коли «варені» джинси вважалися останнім писком моди, символом шику та оригінальності. Кожен мріяв дістати «варенки» і найчастіше потрібного ефекту домагалися на власній кухні, обробляючи і фарбуючи джинси вручну. Роки пройшли, але джинси з ефектом легкої потертості і кольорових розлучень залишаються актуальними і модними досі.
  •  Приготуйте сильно концентрований, практично чорний розчин з 100г. марганцівки і 150 г. оцтової есенції. Гарненько змішайте ці два компоненти. Після цього негайно приступайте до обробки тканини даними розчином. Для цього візьміть жорстку кисть і наносите на тканину впевнені, але швидкі мазки. Малюнок майбутньої «варенки» ви можете створювати на свій розсуд. Приміром, зараз в моді дрібні плями, часто розташовані один до одного.
  •  Наступним кроком проявите і закріпіть малюнок на тканині. Для цього вам знадобиться концентрований розчин свіжоприготованого гідропіріта. Занурте в нього губку, змочіть рисунок швидкими рухами, поки йде хімічна реакція компонентів. Оригінальну «варенку» можна отримати ще одним способом. Для початку замочіть тканину в гарячій воді на кілька хвилин. Складіть марлю в кілька шарів і насипте в неї пригорщу хлорного вапна, після чого ретельно зав'яжіть марлю. Даний вузлик помістіть в каструлю або відро з гарячою водою, потримайте кілька хвилин, потім витягнете. Простежте за тим, щоб грудки вапна не просочилися через марлю в воду. У готовому розчині кип'ятіть джинси від півтора до двох годин.
  •  В момент «варіння» тканину джинсів може перекрутитися, навіть зав'язатися подекуди в вузлики - це додасть своєрідний ефект «ряби» на джинсах. При вмілому використанні даного ефекту цілком можна «намалювати» на джинсах свій оригінальний і неповторний візерунок. При бажанні ви можете повторити дану обробку, щоб домогтися більш інтенсивного забарвлення. Але пам'ятайте, що мокра тканина завжди виглядає набагато темніше сухою.
  •  Ще один простий спосіб перетворити звичайні джинси в потерті - це з силою потерти випрані вологі джинси об металеву сітку. Пофарбувати джинси в будь-який колір так, щоб у результаті вони вийшли «вареними», теж досить просто для домашніх умов. Цей спосіб підходить для білих тканин. Вам знадобиться 2-3 грами пігменту в пасті потрібного кольору, 100 мл. каучукового латексу, аміак 25% в кількості 10-15 мл., 500 мл. крохмального розчину і 5 літрів води. Зробіть з інгредієнтів рівномірний розчин і ретельно просочіть отриманим барвником матеріал. Після просочення відіжміть тканину і пропрасуйте праскою. Після цього річ можна випрати, щоб з'явився перший ефект «варенки».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_wZLbgTzJXI