Як розрахувати обсяг реалізованої продукції. розрахувати собівартість розливу води.

Обсяг реалізованої продукції - чи не головний показник ефективності діяльності підприємства. Від нього залежить прогноз продажів на наступний період, а від нього, в свою чергу, необхідний обсяг виробництва. Аналіз даного показника дозволяє оцінити ступінь виконання плану, динаміку росту продажів (реалізації) і вчасно виявити слабкі сторони і резерви для збільшення випуску і реалізації продукції .
Вам знадобиться
  • Бухгалтерська звітність підприємства
Інструкція
1
Обсяг реалізованої продукції обчислюється в натуральному або вартісному (грошовому) вираженні. Всю необхідну інформацію для аналізу можна взяти з бухгалтерської або статистичної звітності підприємства.
2
Реалізована продукція в натуральному виразі - це скільки штук деталей виплавив цех, скільки метрів штор пошила швейна фабрика чи скільки квадратних метрів житла побудувала будівельна компанія. Головна складність обчислення обсягу реалізованої продукції в натуральному вираженні полягає в неоднорідному асортименті.
3
Дійсно, якщо завод виробляє тільки один тип продукції , розрахунок обсягу реалізованої продукції зводиться до підрахунку проданих одиниць в кожен період. Набагато складніше, якщо підприємством виробляється найрізноманітніша продукція. В цьому випадку використовується розрахунок обсягу реалізованої продукції в умовно-натуральному вираженні.
4
Розрахунок в умовно-натуральному вираженні застосовується для узагальнення різних типів виробленої продукції . Наприклад, завод по розливу газованої води може випускати мінеральну воду, лимонад, холодний чай, причому кожен тип напоїв - в пластмасових пляшках і жерстяних баночках, різних об'ємів і т.д. Тоді вводиться якийсь умовний показник, наприклад, пляшка води об'ємом 0,5л. Всі інші напої вимірюються в перерахунку на дану умовну пляшку.
5
Обсяг реалізованої продукції може бути також обчислений у вартісному (або грошовому) вираженні. Реалізована продукція у вартісному вираженні - це загальний обсяг продукції , відвантажене покупцям і оплачений в повному обсязі.
6
Після розрахунку обсягу реалізованої продукції необхідно зіставити його з плановими показниками, а також з об'ємом виробленої продукції . Даний аналіз дозволить грамотно спланувати потребу в ресурсах і темпи виробництва продукції і спрогнозувати подальші темпи продажів.