Як розрахувати опір дроти. питомий опір мідного дроту таблиця.

Опір дроти показує те, наскільки він перешкоджає проходженню електричного струму. Виміряйте його за допомогою тестера, перемикання в режим роботи омметра. Якщо такої можливості немає, можна розрахувати його різними способами.
Вам знадобиться
  • - тестер;
  • - лінійка або рулетка;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Виміряйте опір дроти. Для цього до його кінців приєднаєте тестер, включений в режим роботи омметра. На екрані приладу з'явиться електричний опір дроти в Омах або кратних їм величинах, в залежності від налаштувань приладу. Провід при цьому повинен бути відключений від джерела струму.
2
Розрахуйте опір за допомогою тестера, який працює в режимі амперметра і вольтметра. Якщо дріт є ділянкою електричного кола, підключіть її до джерела струму. До кінців дроти паралельно приєднаєте тестер, включений в режим роботи вольтметра. Виміряйте падіння напруги на проводі в вольтах.
3
Переключите тестер в режим роботи амперметра і увімкніть його в ланцюг послідовно. Отримайте значення сили струму в ланцюзі в амперах. Використовуючи співвідношення, отримане із закону Ома, знайдіть електричний опір провідника. Для цього поділіть значення напруги U на силу струму I, R = U/I.
4
Приклад. Вимірювання показало, що при падінні напруги на провіднику 24 В, сила струму в ньому становить 1,2 А. Визначте його опір. Знайдіть відношення напруги до сили струму R = 24/1,2 = 20 Ом.
5
Знайдіть опір дроти, не підключаючи його до джерела струму. Дізнайтеся, з якого матеріалу зроблений дріт. У спеціалізованій таблиці знайдіть питомий опір цього матеріалу в Ом? Мм2/м.
6
Розрахуйте перетин дроти, якщо воно не вказано спочатку. Для цього Очистіть його від ізоляції, якщо він ізольований, і виміряйте діаметр струмопровідної жили в мм. Визначте її радіус, поділивши діаметр на число 2. Визначте переріз дроти, помноживши число 3,14 на квадрат радіуса жили.
7
За допомогою лінійки або рулетки виміряйте довжину дроти в метрах. Розрахуйте опір дроти, помноживши питомий опір матеріалу? на довжину провідника l. Поділіть результат на його перетин S, R = l/S.
8
Приклад. Знайдіть опір мідного дроти діаметром 0,4 мм довжиною 100 м. Питомий опір міді одно 0,0175 Ом? Мм2/м. Радіус дроти дорівнює 0,4/2 = 0,2 мм. Перетин S = 3,14? 0,2? = 0,1256 мм ?. Розрахуйте опір за формулою R = 0,0175? 100/0,1256? 14 Ом.