Як знайти перевантаження.

На відміну від короткого замикання, що представляє справжню аварію, наслідки перевантаження в мережі електроживлення видно не відразу: вони можуть виявлятися лише час по тому. Перевантаження може бути викликана внутрішніми і зовнішніми причинами, тому знайти її потрібно якнайшвидше.
Вам знадобиться
  • - супровідні інструкції до побутових приладів;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Перевантаження в електропроводці може виникнути в тому випадку, якщо навантаження в мережі перевищує розрахункові показники. Причиною тому - силовий провід не здатний пропустити більше струму, ніж та кількість, на яку він розрахований.
2
Переконайтеся відповідно обраного дроти передбачуваного навантаження. Приміром, мідний силовий провід з площею перетином 1,5 мм2 розрахований на силу струму в 15 ампер. При цьому даний провід обов'язково повинен бути захищений спеціальним автоматичним вимикачем на 15А. Наявність такого захисту запобігає виникненню короткого замикання і, як наслідок, пожежі: якщо дана буде навантаження більше ніж треба, то спрацює автоматичний вимикач, який відключить живлення електропроводки.
3
Якщо часто почав спрацьовувати автоматичний вимикач, не робіть поспішного виведення, вважаючи, що він вийшов з ладу. Бути може, цей елемент і зовсім не зламаний, а справно виконує свою роботу. Для того щоб прийти до правильного висновку, виконайте приблизний розрахунок навантаження, яку створюють спільні в електромережу прилади. Можливо, електропроводка дійсно перевантажена.
4
Причиною частого спрацьовування автоматичного вимикача може бути стара проводка, давно изжившая свій термін. Як правило, ізоляція такої мережі вже не здатна якісно виконувати свої функції, через що відбувається перевантаження і навіть укорочення. Для виправлення подібної ситуації відключіть від електромережі ті прилади, якими ви не користуєтесь: це зменшить навантаження на мережу і зведе «ні» виникнення перевантаження.
5
Щоб виявити причину перевантаження, якщо провід відповідає всім параметрам мережі, вимкніть спочатку всі електроприлади в будинку.
6
Потім поступово включайте один за іншим, зокрема ті, які включені в мережу постійно. Якщо автоматичний вимикач спрацює при включенні якого-небудь пристрою, ви виявите слабку частину електропроводки. Можливо, така буде потрібно замінити (залежно від її стану) або підключати прилади в інші розетки, щоб більш рівномірно розподілити навантаження.
Зверніть увагу
Не міняйте несправний запобіжник на потужний небудь на мідну проводку, оскільки така «самодіяльність» може привести до сумних наслідків - замикання і навіть пожежі!
Корисна порада
Перевантаження може виникати в момент одночасного включення ряду досить потужних приладів. Наприклад, при нагріванні бойлера, роботі пральної машини не рекомендується включати електрочайник, особливо якщо у вас стара електропроводка чи ні автоматичних вимикачів. Якщо самостійно знайти перевантаження все ж не вдалося, зверніться до фахівця-електрику: він компетентний у цих питаннях, тому зможе вчасно виявити проблему і запобігти серйозні наслідки.