Як поставити мова. Як поставити правильну мову.

Голос - найважливіший елемент при оцінці людини. Якщо нам подобається як говорить людина, то нам буде приємно з ним спілкуватися, і ми з задоволенням будемо його слухати. Красива і грамотна мова - запорука успіху.
Вам знадобиться
  • Книга, горіхи
Інструкція
1
Першим і найважливішим правилом є читання. Читайте вголос по 10 хвилин в день. Це допоможе вам впоратися зі стисненням, а також придбати необхідні навички. Тим самим ви будете вчити себе говорити вголос, а саме не просто розмовної мова ю. Найкраще в таких випадках використовувати художню літературу, насичену виразними засобами мови. Пам'ятайте, що самі вибагливі слухачі - це діти. Якщо діти вас уважно слухають, то вам нема про що турбуватися, але, тим не менш, вдосконалюйте свій навик постійно.
2
Найкраще вибрати собі людину, голос і манера промови якого вам подобається. Вибирайте з провідних радіо чи телебачення. Почніть наслідувати його. Запишіть свій голос і голос ведучого на плівку, потім порівняйте результат. Зверніть особливу увагу на вимову приголосних. Ви побачите недоліки, які вам необхідно буде виправити, щоб досягти успіху.
3
Проговаривайте скоромовки. Спочатку почніть з простих, лише поступово варто переходити до складніших. Потім, щоб домогтися більшого ефекту, промовляйте їх з набитим ротом горіхами, як головна героїня фільму «Карнавал». Також при розмові не стискувати зуби. Такий стан зубів не дозволить вам чітко промовляти слова, що може привести до нерозуміння оточуючих.
Приємно слухати людей з грамотною, добре поставленої промовою і багатим словниковим запасом. Такого людини, яка вміє чітко і ясно викладати свої думки, оточуючі сприймають як освіченого, інтелектуально розвиненого. І саме такі люди добиваються великих успіхів в житті.
Інструкція
1
Якщо людина говорить неграмотно, то до його думки більшість людей відноситься несерйозно. Більш того, така мова може сильно дратувати. А людина, у якої красива і грамотна мова, є прекрасним співрозмовником.
2
Для того щоб навчитися зрозуміло викладати свої думки, в першу чергу, необхідно багато читати. Хоча в століття комп'ютеризації та інтернету на книги майже не залишається часу, читання все ж залишається важливим джерелом грамотної мови. Коли людина читає, він вчиться правильно будувати фрази, поповнює свій словниковий запас, покращує правопис. При цьому дуже важливо, щоб читання було не в тягар, а приносило задоволення. В першу чергу, це стосується дітей: навчайте дітей до читання, але ні в якому разі не змушуйте годинами сидіти над книгою.
3
Запишіть свою промову на диск і послухайте себе. Таким чином ви зможете почути свої мовні помилки, слова-паразити, неправильні наголоси. Коли знаєш свої помилки, то і боротися з ними легше.
4
Поповнюйте свій словниковий запас. Якщо вам зустрічається нове слово, постарайтеся з'ясувати його походження і значення. Але не варто зловживати подібними словами, оскільки їх достаток засмічує мову.
5
Завжди тримайте під рукою словник. За допомогою словника ви завжди можете подивитися значення незрозумілих слів, підібрати антоніми та синоніми до різних словами, правильно розставити наголоси.
6
Перевіряйте тексти, які пишете, будь то реферат або просте повідомлення. Перевіряйте, чи правильно ви сформулювали свою думку, чи буде сенс зрозумілий оточуючим.
7
Підвищити свою грамотність можна і за допомогою різних ігор. Це можуть бути і кросворди, і шаради, і ребуси, і розвиваючі інтелектуальні ігри. За допомогою таких нехитрих способів цілком можна розвинути в собі вміння говорити грамотно, красиво і зрозуміло.