Як знайти широту і довготу на карті. Як на мапі подивитися місце розташування довгота і широта.

Будь точка на місцевості має свої географічні координати. З появою gps-навігаторів визначення точного місця розташування перестало бути проблемою, однак вміння розуміти карту - зокрема, визначати по ній широту і довготу, все ще є досить актуальним.
Вам знадобиться
  • - Глобус або карта світу.
Інструкція
1
Якщо у вас є глобус, розібратися в поняттях широти і довготи дуже просто. Але, за його відсутності, досить і звичайної географічної карти. Для початку знайдіть на глобусі або мапі екватор і полюси - Північний (вгорі) і Південний (внизу).
2
Екватор ділить глобус (земну кулю) на дві половини: верхню, вона ж північна, і нижню - південну. Зверніть увагу на паралелі - кільцеві лінії, що оперізують глобус паралельно екватору. Саме ці лінії задають широту . На екваторі вона дорівнює нулю, у міру руху до полюсів збільшується до 90 °.
3
Знайдіть на глобусі або мапі свій населений пункт - припустимо, це Москва. Подивіться, на який паралелі вона знаходиться, у вас повинно вийти 55 °. Це означає, що Москва знаходиться на 55 ° північної широти. Північній, тому що лежить на північ від екватора. Якби ви, наприклад, шукали координати Сіднея, то він би перебував на 33 ° південної широти - тому що лежить на південь від екватора.
4
Тепер знайдіть на мапі Англію і її столицю - Лондон. Зверніть увагу на те, що саме через це місто проходить один з меридіанів - ліній, що простягаються між полюсами. Поруч з Лондоном знаходиться Грінвічська обсерваторія, саме від цього місця прийнято вести відлік довготи. Тому довгота, на якій лежить сама обсерваторія, дорівнює 0 °. Все, що знаходиться на захід від Грінвіча до 180 °, відноситься до західної довготі. Те, що на схід і аж до 180 ° - до східної довготі.
5
Виходячи з вищесказаного, ви можете визначити довготу Москви - вона дорівнює 37 °. На практиці для точної вказівки місця розташування населеного пункту визначають не тільки градуси, а й хвилини, а деколи і секунди. Тому точні географічні координати Москви такі: 55 градусів 45 хвилин північної широти (55 ° 45?) І 37 градусів 37 хвилин східної довготи (37 ° 38?). Географічні координати згаданого вище Сіднея, лежачого в Південній півкулі, рівні 33 ° 52 'південної широти і 151 ° 12' східної довготи.
Широта і довгота є географічними координатами точки на місцевості. Знаючи їх, можна визначити місцезнаходження цієї точки. Для визначення географічних координат можна скористатися навігатором або картографічним сайтом.
Інструкція
1
Увімкніть навігатор або запустіть на мобільному телефоні або смартфоні із зовнішнім або вбудованим GPS- або ГЛОНАСС-приймачем навігаційну програму. Винесіть апарат на вулицю або піднесіть його до вікна. Якщо приймач зовнішній, підносити до вікна потрібно саме його. Дочекайтеся, поки прилад отримає з навігаційних супутників інформацію про своє місцезнаходження (на це може знадобитися до двох хвилин, залежно від умов прийому сигналу та кількості виявлених космічних апаратів).
2
Знайдіть у меню навігатора або навігаційної програми смартфона пункт, відповідний висновку на екран географічних координат. Наприклад, якщо мова йде про телефон з операційною системою Symbian, знайти цей пункт в меню можна так: «Додатки» - «Розташування» - «Дані GPS» - «Позиція». Дані про довготі будуть знаходитися в рядку, яка так і називається - «Довгота». Якщо користувальницький інтерфейс навігатора є англійською, відповідний параметр буде носити назву Longitude.
3
За відсутності навігаційного приймача перейдіть на сайт будь картографічної служби: «Яндекс.Карти», Google Maps, OpenStreetMap, і т.п. PDA-інтерфейс не підійде - використовуйте варіант сайту, призначений для настільних комп'ютерів. Введіть адресу місця, координати якого потрібно визначити. Після завантаження карти знайдіть пункт меню або інструмент, що дозволяє визначити координати цікавить вас точки. Наприклад, при використанні картографічного сайту «Яндекс.Карти» для використання цього інструменту доведеться перейти за адресою, вказаною в кінці статті. Після вибору об'єкта його координати будуть відображатися в полі «Координати мітки». У них десятковими роздільниками є точки, а символом, що відокремлює - кома. Врахуйте, що в «Яндекс.Картах» широта вказується перед довготою, а в Google Maps вони переставлені місцями. Виражені обидві координати в градусах.
Зверніть увагу
Не вказуйте в інтернеті власні координати таким чином, щоб їх міг дізнатися будь-хто. Особливо це стосується координат будинків, транспортних засобів. Виняток становлять випадки, коли ви розповідаєте про ті чи інші визначні пам'ятки, розташування яких відомо і так.