Як обчислити площу поперечного перерізу. Площа поперечного перерізу формула.

Поперечний перетин утворюється під прямим кутом по відношенню до поздовжньої осі. Причому, перетин різних геометричних фігур представлено може бути різними формами. Приміром, у паралелограма перетин за зовнішнім виглядом нагадує прямокутник або квадрат, у циліндра - прямокутник або коло і т.д.
Вам знадобиться
  • - калькулятор;
  • - вихідні дані.
Інструкція
1
Щоб знайти площу перерізу паралелограма, потрібно знати значення його заснування і висоту. Якщо, приміром, відома лише довжина і ширина підстави, то знайдіть діагональ, використовуючи для цього теорему Піфагора (квадрат довжини гіпотенузи в прямокутному трикутнику дорівнює сумі квадратів катетів: a2 + b2 = c2). Зважаючи на це, c = sqrt (a2 + b2).
2
Знайшовши значення діагоналі, підставте його в формулу S = c * h, де h - висота паралелограма. Отриманий результат і буде величиною площею поперечного перерізу паралелограма.
3
Якщо ж перетин проходить уздовж двох підстав, то його площа розраховуйте за формулою: S = a * b.
4
Для обчислення площі осьового перерізу циліндра, що проходить перпендикулярно підставах (за умови, що одна сторона цього прямокутника дорівнює радіусу підстави, а друга - висоті циліндра), використовуйте формулу S = 2R * h, в якій R - величина радіусу кола (підстави), S - площа поперечного перерізу, а h - висота циліндра.
5
Якщо за умовами завдання розтин не проходить через вісь обертання циліндра, але при цьому паралельно його підстав, значить, сторона прямокутника не дорівнюватиме діаметру окружності підстави.
6
Самостійно обчисліть невідому сторону шляхом побудови кола основи циліндра, проведення перпендикулярів від сторони прямокутника (площини перетину) до кола та розрахунку розміру хорди (по теоремі Піфагора). Після цього підставте в S = 2а * h отримане значення (2а - значення хорди) і розрахуйте площа поперечного перерізу.
7
Площа перетину кулі визначається за формулою S =? R2. Зверніть увагу на те, що, якщо відстань від центру геометричної фігури до площини буде збігатися з площиною, то площа перерізу дорівнює буде нулю, тому як куля стосується площині лише в одній точці.
Зверніть увагу
Двічі перераховуйте отриманий результат: так ви не допустите помилки в розрахунках.
Корисна порада
Щоб розрахувати площа перетину будь-який інший геометричної фігури, скористайтеся математичним довідником, в якому підібрані формули для розрахунку і дані докладні рекомендації.