Як оцінити гараж.

Оціночна вартість гаража вимагається при здійсненні угоди купівлі-продажу, дарування, при оформленні страхування, застави при іпотечному кредитуванні, відкриття спадщини, при розділі майна між співвласниками або подружжям. Щоб отримати довідку про кадастрової вартості, необхідно звернутися в БТІ. Ринкову вартість визначають незалежні оцінювачі, які мають державну ліцензію.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - правовстановлюючі документи на гараж та земельна ділянка;
  • - заява;
  • - квитанція про оплату державного мита;
  • - довідка про кадастрової вартості;
  • - кадастрові виписки;
  • - технічний паспорт.
Інструкція
1
Для оцінки гаража зверніться в БТІ. Якщо ваш гараж складається на кадастровому обліку, має кадастровий паспорт, довідку про оціночну вартість видадуть на підставі кадастрових документів. Якщо терміни дії кадастрового паспорта минули або ви не зверталися в БТІ для його оформлення, подайте заявку на виклик інженера з кадастру, який огляне гараж і на підставі цього оформить або оновить кадастровий паспорт і складе кадастровий план.
2
Пред'явіть в БТІ правовстановлюючі документи на гараж та земельна ділянка, свій загальногромадянський паспорт, заплатите державне мито за оновлення або оформлення кадастрових документів. Довідка про кадастрової вартості гаража , отримана в БТІ приймається в усі офіційні інстанції при виникненні будь-яких спорів з приводу розділу майна, оформлення спадщини, застави, при арешті або опису майна.
3
При кадастрової оцінці гаража враховуються матеріали, з яких він виготовлений, рік забудови, технічний стан, наявність або відсутність прав власності на гараж та земельна ділянка, ринкові ціни в регіоні і ступінь розвитку інфраструктури місцевості .
4
Щоб отримати довідку про незалежну оціночної вартості гаража , яка більшою мірою визначає його ринкову вартість, зверніться в незалежне агентство по оцінці нерухомого майна.
5
Пред'явіть правовстановлюючі документи на гараж та земельна ділянка, паспорт, довідку про кадастрової вартості, отриману в БТІ, виписку з кадастрового паспорта, копію кадастрового плану, технічний паспорт, заяву. В заяві вкажіть мета незалежної оцінки.
6
На підставі поданих документів, огляду гаража , вам видадуть довідку про ринкову вартість. За оціночної вартості незалежних експертів ви можете назвати ціну покупцям при продажі.
7
Довідку про незалежну оцінку гаража ви можете прикласти до довідці про кадастрової вартості при будь-яких судових розглядах з приводу арешту або розділу майна.
Зверніть увагу
Купівля-продаж гаража: на що варто звернути увагу. Кожен автолюбитель, що цінує свого «залізного коня», прагне побудувати або придбати гараж. Але оформлення покупки гаража - справа серйозна. Навіть самі, здавалося б, незначні нюанси, можуть створити багато неприємностей, тим більше, якщо ви купуєте гараж у людей зовсім вам невідомих. Важливим документом є кадастровий паспорт гаража.
Оцінка ринкової вартості гаража знадобиться вам у разі укладення договору купівлі-продажу, здачі його в оренду, оцінки спадщини. А також якщо ви плануєте взяти кредит під нерухоме майно, або вносите гараж в статутний капітал організації, засновником якої є.
Інструкція
1
При оцінці вартості гаражів в даний час використовується три підходи - прибутковий, витратний та порівняльний. Середній результат, вигідний і для покупця і для продавця, досягається, коли всі ці методи використовуються одночасно і доповнюють один одного.
2
На підставі порівняльного методу ви досліджуєте показники співвідношення попиту і пропозиції по аналогічним гаража м на ринку. Тобто якщо на ринку середня вартість гаража , аналогічного вашому, має межу, то ви не зможете продати, закласти його вище цієї вартості. При цьому потрібно розглядати відносно рівні умови, такі як: місце споруди, віддаленість від житлового масиву, рік введення в експлуатацію, використані при будівництві матеріали тощо.
3
При дохідному методі розглядайте ваш гараж як об'єкт отримання доходу. Наприклад, його можна здати в оренду. Тобто вам потрібно прорахувати, скільки орендної плати принесе гараж за рік і які при цьому будуть понесені витрати. Труднощі можуть виникнути у визначенні ставки оренди і коефіцієнта її підвищення, тому даний метод використовувати небажано.
4
При витратному методі вам потрібно врахувати всі витрати, понесені на покупку земельної ділянки під гараж і його будівництво, або аналогічного об'єкта нерухомості. В цьому випадку формально можна врахувати тільки витрати на будівництво самого гаража , т.к. купівля земельної ділянки та її оцінка досить трудомісткий процес. Враховуйте вартість матеріалів, послуг з будівництва та оздоблення. Але тоді факт місцеположення вашого гаража залишиться неврахованим, а він є важливим.
5
Важливі чинники, які повинні враховуватися при встановленні ринкової ціни: розмір будови, площа ділянки на якій воно знаходиться, наявність опалення, води, електрики, матеріали, використані при будівництві.
Корисна порада
Оцінкою нерухомого майна займаються незалежні оцінювачі та спеціалізовані агентства. Вони мають великий досвід при оцінці гаражів та інших будівель для будь-яких цілей. Банки також вдаються до їхніх послуг, якщо мають намір прийняти в заставу нерухоме майно.