Як перевірити домофон.

Несправність домофона може критися в квартирному або вуличному блоці, а також в проводці, що з'єднує їх між собою. Деякі з найпростіших несправностей домофонного устаткування можуть бути усунені силами мешканців будинку.
Інструкція
1
Насамперед дізнайтеся у сусідів, чи працюють домофони у них. Це дозволить локалізувати несправність. Якщо у всіх інших домофони діють справно, значить, проблема у вас. Уважно огляньте кабель, що йде від квартирного блоку до отвору в стіні, через яке він виходить в під'їзд. Можливо, його пошкодження (обрив або коротке замикання) ви побачите неозброєним оком. Усуньте його, і ви знову зможете користуватися домофоном. Якщо нічого не вийшло, зніміть з квартирного блоку кришку і подивіться, як вставлені дроти в клеммник. При необхідності поправте їх і підтягніть гвинти. Ні в якому разі не переставляйте перемички! Після цього зберіть блок. Працюйте в гумових рукавичках, на випадок пробою ізоляції в центральному блоці живлення.
2
Якщо на екранчику домофона , обладнаного оптичної клавіатурою, з'явилося повідомлення "E-2", а клавіатура не працює зовсім (при цьому на додаток ключів реакція нормальна), це означає, що частина отворів , через які проходить світло від датчиків до приймачів, забилася брудом. Придивіться до рамки клавіатури, і ви виявите на ній інфрачервоні випромінювачі і фотодатчики. Акуратно проведіть по ним кілька разів ганчірочкою, щоб видалити бруд. Якщо незабаром повідомлення "E-2" зникне, а клавіатура запрацює, ви тільки що усунули несправність.
3
Існує несправність домофона , винуватцем якої є самі мешканці. Бажаючи усунути гучні хлопки при закриванні двері, вони наклеюють на електромагніт изоленту або скотч. В результаті хлопки зникають, але зусилля, достатнє для відкривання замкнених дверей, різко знижується, і відкрити її може хто завгодно. Видаліть всі подібні наклейки з електромагніта, а щоб двері перестала плескати, полагодите і відрегулюйте доводчик - насправді проблема в ньому.
4
Все решта несправності під'їзного блоку самостійно шукати і усувати забороняється, адже це не ваша власність, а власність організації, яка обслуговує домофони. Втім, це вам і не вдасться, оскільки блок кріпиться до дверей або заклепками, або гвинтами, у яких висвердлите шлиц. Те ж стосується і частини проводки, розташованої за межами квартири. Якщо квартирний блок домофона суміщений з квартирним блоком сигналізації, то самостійно шукати і усувати несправності не можна і в ньому. Знайдіть в під'їзді оголошення з номером телефону організації, яка обслуговує домофони, і викличте майстра.