Як накреслити план поверху. Як скласти план евакуації з пожежної безпеки.

Щоб скласти схему евакуації або ескіз будинку, потрібно спочатку накреслити план поверху .Це можна зробити за допомогою спеціальних програм, якщо ви добре знайомі з ними, в іншому випадку просто накресліть його на великому аркуші ватману вручну.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівець;
  • - ластик;
  • - лінійка;
  • - кутник або транспортир;
  • - циркуль.
Інструкція
1
Спочатку накресліть приблизний план від руки, постарайтеся вказати всі кімнати, підсобні приміщення, коридори, всі кути і арки.
2
Візьміть рулетку або лазерний далекомір і виміряйте довжину і ширину кожної кімнати. Потім пройдіть по коридорах і уточніть довжину всіх виступів і ніш. На сходовому майданчику відзначте ширину сходових маршів.
3
Відміряйте відстані від кутів до віконних і дверних прорізів, вкажіть, в який бік відкриваються двері. Якщо вам потрібен план для схеми евакуації, вкажіть наявність решіток на вікнах та інші важливі деталі. Всі результати заносите ручкою або олівцем в чорновий план .
4
Приміщення складної форми розділіть на кілька простих, наприклад, квадрати або сегменти круга. Щоб накреслити приміщення з тупим кутом, розділіть його биссектрисой на два рівних кута і подумки побудуйте прямокутні трикутники. Якщо в кімнаті є напівкруглий еркер, розділіть його на прямокутник і півколо.
5
На великому аркуші ватману або міліметрової папери почніть малювати план поверху. Обов'язково використовуйте олівець, щоб мати можливість видалити зайві лінії. Спочатку виміряйте загальну довжину і ширину поверху і, погодившись з розмірами аркуша, позначте масштаб. Зручно використовувати масштаб 1:50, тому що можна обійтися без калькулятора. Якщо будівля велика, робіть план секційно, розділивши поверх на кілька частин.
6
Почніть з кутової кімнати, але, перш ніж нанести її на лист, переконайтеся, що у вас не виявиться елементів (наприклад, балконів), які опиняться за межами аркуша. Потім малюйте коридори і сусідні кімнати, поступово розширюючи ваш план . Спочатку накресліть загальний вигляд і переконайтеся, що всі кімнати в наявності, всі пропорції дотримані, а кути кімнат 90?.
7
Після того, як загальний вид поверху буде вас влаштовувати, відзначте вікна, двері, ніші, балкони, виступи, сходові марші і т.д. Обведіть контури стін товстої лінією або заштрихуйте.