Як підключити колективну антену.

Колективна антена являє собою комплекс допоміжних пристроїв, призначених для прийому сигналів телеканалів і радіоканалів. Принцип роботи даної системи: на даху багатоповерхового будинку встановлюється колективна антена, налаштована на приймання супутникового сигналу, і комутаційні коробки, до яких підключаються окремі користувачі. Підключити колективну антену своїми руками і налаштувати її нескладно.
Вам знадобиться
  • - калькулятор;
  • - спектроаналізатор;
  • - тюнер;
  • - телевізор;
  • - ключ.
Інструкція
1
Все починається з вибору місця установки антени. Через те, що супутники направлені в південно-східному або південно-західному напрямку, антена повинна мати це ж напрямок. Крім того, в цьому напрямку не повинні бути розташовані перешкоди у вигляді дерев, висотних будівель і т.д.
2
Для визначення оптимального місця розташування колективної супутникової антени розрахуйте потрібний кут розташування антени і азимут. Величина кута характеризує відхилення лінії прямої видимості на супутник до горизонталі. Цей показник розраховується за формулою: F = arctg {[Cos (g2 - g1) x Cos (v) - 0.151]/sqrt (1 - Соs2 (g2 - g1) х Cos2 (v)]}.
3
Азимут вказує напрямок супутника по відношенню до місця приймання. Значення цієї величини знайдіть за формулою: F = 180 ° + arctg {tg (g2 - g1)/sin (v)}, в якій g1 - показник довготи супутника, g2 - величина довготи місця прийому, а v - широта місця прийому.
4
Після установки колективної супутникової антени виконайте її настройку. Оптимальним варіантом вважається настройка супутникової антени за допомогою спектроаналізатора (якщо такого немає, можна обмежитися тюнером і телевізійним приймачем).
5
Потім підключіть кабель від LNB до тюнера і виставите на самому тюнері меню, що визначає рівень сигналу. Потім антену повертайте в напрямок магнітного азимута до появи потужного сигналу.
6
Коли сигнал досягне максимального значення, затягніть всі фіксуючі болти. Після цього в меню тюнера виконайте пошук каналів і збережіть їх.
7
Виконайте перевірку правильності підключення та налаштування колективної супутникової антени: якщо канали працюють без видимих перешкод, то з поставленим завданням ви впоралися успішно.
Зверніть увагу
Не економте на якості кабелю: чим якісніше такої, тим краще буде зображення.
Корисна порада
Підключення до колективної антени може бути вироблено і спеціальної обслуговуючою організацією: для цього потрібно звернутися до неї із заявою встановленого зразка, після чого проводиться підключення і видається документ про підключення, службовець підставою для нарахування абонентської плати.