Як в'язати рибальські вузли. рибалка Як в'язати гачки грузило.

Щоб відправиться на риболовлю, потрібно не тільки наявність снастей і наживок. Добре б знати кілька прийомів в'язання рибальських вузлів, адже іноді риба так сильно веде вудилище, що волосінь від натягу може порватися. А часом поводок, на якому закріплений рибальський гачок, обривається, якщо риба дуже важка, а зачепившись за корчі, грузило від закидушки може назавжди залишитися в річковий безодні. Освоївши техніку рибальських вузлів, ви зможете без сумніву йти на тихе полювання.
Вам знадобиться
  • - волосінь синтетична;
  • - волосінь бавовняна;
  • - грузило;
  • - гачок.
Інструкція
1
Існує безліч різноманітних видів рибальських вузлів, кожен з яких підходить для різних випадків - коли мало волосіні, коли ви використовуєте волосінь певної товщини і з різного матеріалу. Одні вузли підходять для скріплення між собою решт порваній волосіні, а іншими зручно робити поводок для гачка. Для бавовняних лісок краще підійде «глухий вузол». Щоб його зав'язати, потрібно протягнути у вушко риболовного гачка волосінь і акуратно перекинути її через гачок так, щоб отримати глуху петлю. Цим міцним вузлом можна прикріплювати грузило.
2
Якщо ви хочете навчитися робити вузол, який набагато простіше «глухого», то зав'яжіть так званий «багнетною вузол». Для цього потрібно на цівку гачка зробити два «напівштика», тобто провернути волосінь навколо гачка, утворивши дві петлі. Але такий вузол краще не використовувати на синтетичній волосіні, так як в цьому випадку він буде сильно ковзати.
3
Більш надійним вузлом вважається «рибальське вісімка». Він дає повну впевненість в тому, що вузлик НЕ розв'яжеться під час риболовлі. Щоб його зробити, потрібно зав'язати простий вузол на протягнутої у вушко гачка волосіні і перекинути її через гачок два рази, закріпивши ще одним простим вузлом. Такий вузол слід робити тільки з нейлонової волосіні. Це так звані універсальні вузли , які крім риболовлі можуть застосовуватися і в інших випадках. До таких відноситься також «звичайна вісімка». Щоб зробити такий вузол, мотузку (волосінь) потрібно скласти навпіл, щоб знайти середину. Нижній кінець волосіні завести направо на середню частину - вийде петля. Точно так само зробіть праворуч, загортаючи кінець наліво. При необхідності затягніть вузол міцніше.
4
Дуже популярним в Каліфорнії став серед рибалок «каліфорнійський вузол». Там його часто використовують в прив'язуванні гачків, грузил і вертлюгов. У в'язанні цього простого вузла використовується виключно нейлонова волосінь. Такий вузол дуже простий, але його мінусом є не компактність. У Росії зазвичай зраджують перевагу звичайному «рибацькому вузлу». Щоб його зробити, потрібно вставити міцну волосінь, зроблену з поліамідних смол, у вушко гачка і спочатку зав'язати простий вузол. Потім зав'яжіть простий бант і через нього поведіть волосінь, акуратно затягнувши петлею. Такий вузол дуже простий і набагато зручніше, ніж «каліфорнійський вузол».
Зверніть увагу
Щоб на риболовлі будь-яка ситуація не застала вас зненацька: 1) майте завжди з собою велике у волосіні, вона повинна бути взята із запасом, щоб її вистачило на завершення вузла; 2) затягуйте вузол рівномірно і акуратно; 3 ) вузол робіть якомога тугіше; 4) не обрізайте кінець волосіні дуже коротко.
Корисна порада
Немає необхідності заучувати всі вузли, так як їх незліченна кількість. Для риболовлі ви можете запам'ятати 2-4 способу в'язки рибальських вузлів, які будуть прості і зрозумілі для вас.