Як вивести віск.

Плями від воску на улюбленій одязі, скатертини або меблів - вкрай неприємне явище. Вони нерідко бувають сумним наслідком романтичної вечері при свічках або оригінального свята в затишній обстановці. Багато впадають у відчай і подумки упокорюються з необхідністю викинути хорошу річ, виявивши плями від воску . Адже на перший погляд, плями ці вкрай неохоче знімаються. Розплавлений віск просочує волокна тканин з обох сторін, благополучно висихаючи і застигаючи між ними. Таке не відіпрати звичайним способом.
Інструкція
1
Плями від воску - все не так страшно, як може здатися на перший погляд - існують дуже дієві і перевірені часом засоби, які дозволять швидко вивести віск з будь ткані.Еслі він натікань і застиг опуклою купкою - надлишки рекомендується зрізати не сильно гострим ножем. Щоб зробити це було легше, ніж можна попередньо злегка підігріти (наприклад, на полум'я запальнички). А далі діяти за старою перевіреною схемою.
2
Для виведення плям з одягу знадобляться папір з хорошими промокають і вбирали властивостями (серветка або паперовий хустку), і праска. На прасувальну дошку в 1-2 шари кладеться серветка. При бажанні під низ можна підстелити шматочок старої непотрібної тканини - вона допоможе вберегти саму дошку. Зверху розміщується зіпсований ділянку одягу і ховається ще одним шаром паперу. Після чого можна як слід пропрасувати пляму, при необхідності зрушуючи і замінюючи верхню серветку. Праска розплавить віск, і той вбереться в папір.
3
Якщо виріб з тонкої делікатної тканини і підлягає прасуванні тільки на мінімальній потужності - зневірятися не варто, адже температура плавлення воску досить низка. Спосіб в будь-якому випадку виявиться дієвим, після прасування залишаться лише прості жирні плями, з якими вже без праці впорається будь-яка сучасна пральна машина і хороше миючий засіб.
4
Цим же методом можна вивести віск з необережно зіпсованої меблів або килима, тут немає принципових відмінностей: накласти серветку на пляму, пропрасувати. Потім при необхідності застосувати засіб для чищення меблів. Втім, в деяких випадках досить буває акуратно відчистити пляму підігрітим лезом не острів ножа. Це, знову ж таки, залежить від масштабу і ступеня забруднення, типу покриття.
5
А як бути, якщо зіпсований наряд з вкрай примхливого матеріалу - скажімо, оксамиту, плюшу, велюру? Тут досвідчені господині користуватися праскою вже не рекомендують. Зате можна без проблем вивести пляму, протерши його спиртом або скипидаром.
У житті виникають найрізноманітніші ситуації, при яких можна «заплямуватися» навіть в самі прекрасні моменти. Це може бути романтичний вечір зі своєю коханою людиною або торжество з нагоди дня народження власного малюка. У цих ситуаціях необережне використання святкових свічок може привести до появи «засвічених» плям в найнесподіваніших місцях. Проте немає нічого неможливого - достатньо застосувати маленькі секрети, щоб вивести парафін, стеарин і віск з одягу.
Інструкція