Як очистити двері від фарби.

Однією з важливих деталей інтер'єру є двері. Якщо вони стали неохайно виглядати, їх необхідно перефарбувати заново. Щоб нова фарба добре лягла на дерев'яну поверхню і довго не обсипалася, двері слід попередньо очистити.
Вам знадобиться
 • - шпатель плоский;
 • - шпатель трикутний;
 • - цикля;
 • - фен електричний;
 • - паяльна лампа;
 • - органічний розчинник;
 • - смивка;
 • - респіратор;
 • - захисні окуляри;
 • - гумові рукавички;
 • - ганчірки;
 • - кисть;
 • - вода;
 • - щітка;
 • - миючий засіб або мило.
Інструкція
1
Приготуйте двері до очісткеДля зручності проведення робіт зніміть її з петель і покладіть горизонтально. Щоб не зіпсувати роз'їдають розчинами металеві частини, відокремте від дверей ручку і механізм замку і заповніть поглиблення дрантям. Все, з чого не потрібно знімати стару фарбу, закрийте газетами або плівкою. Приготуйтеся до того, що буде багато сухого сміття та бруду, а тому переодягніться в робочий одяг.
2
Зніміть з дерев'яних дверей шпателем відстали шари. Нанесіть за допомогою пензлика на стару фарбу спеціальну змивку. Почекайте деякий час і зскребете м'яку бруд, використовуючи ганчірки або ганчір'я. Якщо не вийшло легко очистити всю поверхню, спробуйте нанести змивку на двері ще раз. Можна для цих цілей використовувати паяльну лампу або фен. Направляючи струмінь гарячого повітря на фарбу, розм'якшується її і знімайте з допомогою ножа, циклі або шпателя. Очищені поверхні промийте великою кількістю води або органічним розчинником.
3
Видаліть фарбу з дверей, покритої шпономПопробуйте спочатку змити фарбу мильним розчином води. Відтирати поверхню дверей за допомогою нежорсткій щітки. Якщо фарба латексна, ці дії призведуть до видимого результату і двері очиститься. Для видалення масляних фарб візьміть м'які ганчірки і рідкий розчинник, який можна застосовувати на поверхнях з шпони. При використанні очищає рідини чітко дотримуйтесь інструкції по застосуванню. Оброблену двері промийте великою кількістю води і протріть чистою м'якою тканиною.
Зверніть увагу
Використовуйте при роботі захисні засоби: респіратор, захисні окуляри і рукавички. При впливі на фарбу гарячим повітрям і хімічними засобами відбувається виділення токсичних речовин, тому ці роботи проводите на відкритому просторі.
Корисна порада
зскрібаючи стару фарбу, не робіть ножем або шпателем подряпин. Не використовуйте для відтирання абразивні матеріали.
Старої дерев'яних меблів можливо дати нове життя, пофарбувавши її під колір кімнати або ваш новий стиль. Крім цього, можна пофарбувати двері та віконні рами. Для того, щоб фарба добре пристала, поверхню слід обов'язково правильно підготувати. Особливо це стосується дверей, так як, якщо не зняти стару фарбу, а фарбувати прямо по ній, то вона може потім не закриватися. Існує два способи видалення старої фарби з металевих і дерев'яних поверхонь.
Вам знадобиться
 • Будівельний фен або паяльна лампа, каустична сода, толокно, шпатель, вода.
Інструкція
1
Візьміть електричний будівельний фен. Направте гарячий струмінь повітря на поверхню для розм'якшення фарби. Коли вона почне міхур, візьміть шпатель і зніміть її. Щоб видалити фарбу з поглиблень, використовуйте не плоский, а трикутний шпатель, підійде також верстат для гоління. Будьте обережні, не пошкодите дерево, якщо потім його будете лакувати.
2
Візьміть розчин каустичної соди, або діметіленхлоріда - це другий, хімічний спосіб зняття фарби. Він підходить для всіх поверхонь. При роботі потрібна гранична обережність і точне виконання інструкцій виробника.
3
Одягніть стару робочий одяг і гумові рукавички. Рідку змивку відлийте в поліетиленову коробочку. Нанесіть кистю її на поверхню, робіть так, поки фарба не буде пузиритися. Щоб видалити размягченную фарбу, використовуйте плоский шпатель. Потім очищену поверхню нейтралізуйте, промийте її уайт-спіритом або водою, після чого висушіть.
4
Приготуйте пасту для зняття фарби. Насипте у воду каустичну соду (потрібно добитися розчину, при якому вона не буде розчинятися), після чого додайте толокна (вівсяної муки). Будьте обережні, у разі попадання на шкіру негайно промийте ділянку холодною водою у великій кількості. Пасту застосовуйте так само, як і магазинну змивку. Вона особливо підходить для зняття фарби з виробів складних форм, бо сохне досить повільно. Пасту наносите рясно, після чого слід почекати деякий час, поки вона почне діяти, особливо в тому місці, де шар фарби найбільший. Потім її видаліть разом з фарбою. Очищену поверхню добре промийте водою.