Як перевести фото в вектор. Як перевести з фото.

Переклад растрового зображення в векторне або, іншими словами, трасування - це один з основних навичок, якими повинен володіти ілюстратор, веб-дизайнер, флеш-аніматор і будь-який інший чоловік схожою професії. Роботи, створені таким чином, як правило, втрачають свій первинний вигляд, але залишають великий простір для подальших маніпуляцій.
Вам знадобиться
  • Adobe Illustrator
Інструкція
1
Запустіть Adobe Illustrator і відкрийте потрібне зображення. Для цього натисніть пункт меню File> Open (або використовуйте гарячі клавіші Ctrl + O), виберіть потрібне фото і натисніть Open. Фотографія з'явиться в робочій області програми.
2
Клацніть по фото, щоб виділити його. Слідом панель Control (вона знаходиться під головним меню) поміняє свій вигляд, на ній з'являться нові кнопки, поля та інші елементи інтерфейсу. Одна з цих кнопок - це Live Trace, автоматичне трасування. Якщо клікнути по ній, почнеться автоматичний переклад растрового зображення в векторне згідно тим параметрам, які встановлені за замовчуванням. В четвертому і п'ятому кроках інструкції буде розказано про те, як змінити ці параметри.
3
Клацніть по кнопці з трикутником, яка знаходиться праворуч від Live Trace. З'явиться меню, що випадає, в якому можна вибрати один з варіантів автоматичного трасування: фото графия (Photo Low Fidelity, Photo High Fidelity), чорно-біла картинка (Black And White Logo), технічний малюнок (Technical Drawing) і пр.
4
Щоб більш детально налаштувати автоматичне трасування, відкрийте меню Tracing Options. Зробити це можна двома способами. Перший - виберіть самий нижній пункт з випадаючого меню, яке ви відкривали в третьому кроці інструкції. Другий - натисніть пункт меню Object> Live Trace> Tracing Options.
5
Для початку поставте прапорець Preview. Тепер будь-які зміни, внесені вами в меню Tracing Options, будуть автоматично відображатися в робочій області програми. В пункті Mode можна налаштувати режим трасування: Color (кольоровий), Grayscale (яскравість) і Black and White (чорно-білий). Далі - Threshold (поріг), Palette (палітра), Max Colors (максимальна кількість кольорів), Blur (Розмиття) та інші.
6
Щоб зберегти результат, клікніть гарячі клавіші Ctrl + S, виберіть шлях для майбутнього файлу, вкажіть йому ім'я і формат, що підтримує векторну графіку (наприклад, * .AI), і клікніть «Зберегти».
Корисна порада
Якщо вам потрібно скасувати якусь дію (або декілька дій) або навпаки, повернутися до них, використовуйте гарячі клавіші Ctrl + Z (крок назад) і Crtl + Shift + Z (крок вперед).
Процес перекладу зображень з растрової форми в векторну називається векторизацией. Здійснювати її можна як вручну, так і автоматично, за допомогою комп'ютерних програм.
Інструкція
1
Для ручної векторизації растрового зображення використовуйте будь векторний графічний редактор. Малюнок, який ви бажаєте зробити векторним, розташуйте на задньому плані. Як це зробити, залежить від того, яким ви користуєтеся редактором. Наприклад, в системі Xfig для цього служить параметр Depth - глибина. Вона може змінюватися від 0 до 100, а за замовчуванням дорівнює 50. Увімкніть режим Update, виберіть об'єкт зі вставленим вами растровим малюнком, і надайте йому найбільшу глибину - 100. Перейшовши в режим малювання тих чи інших геометричних фігур, знову включите глибину 50.
2
Використовуючи прямі лінії, кола, дуги, сплайни та інші геометричні фігури, акуратно обведіть контури растрового зображення. Переконавшись у тому, що обведені всі його лінії, видаліть цей об'єкт. Після цього збережіть результат векторизації в нативном форматі використовуваного вами графічного редактора. Корисно також періодично здійснювати збереження і в процесі роботи над малюнком, щоб не втратити дані в разі зависання або збою програми, а також відключення енергопостачання.
3
Якщо надалі планується використовувати векторний файл не тільки в тій програмі, де здійснювалося його створення, використовуйте один з форматів, призначених для обміну таким файлами між програмним забезпеченням різних виробників. Це може бути, наприклад, формат PS, EPS, EMF, DXF, SVG. Для отримання файлу в такому форматі використовуйте вбудовану практично в кожен векторний графічний редактор функцію експорту. Для деяких редакторів, наприклад, Qcad, формат DXF є нативним - тоді будь-яких додаткових дій з перетворення файлів для використання в інших програмах виробляти не доведеться.
4
Автоматична векторизація зображень є менш точною, ніж ручна, зате дозволяє здійснювати перетворення значно швидше. Незалежно від того, який ОС ви користуєтеся, перетворити растрове зображення у векторне можна за допомогою онлайн-служби Autotracer. Щоб їй скористатися, перейдіть по першій з наведених нижче посилань, натисніть кнопку «Обзор», виберіть растровий графічний файл об'ємом не більше одного мегабайта, натисніть «Ок», виберіть формат (SVG, EPS, PDF, FIG, DXF), а потім натисніть кнопку Send file. Після завершення обробки скачайте файл з її результатом. Врахуйте, що докачка після паузи сервером не підтримується.
5
Можна здійснити автоматичну векторизацію і на локальній машині. Для цього скористайтеся консольної утилітою зі схожою назвою - Autotrace. Вона є кроссплатформенной. Для скачування цієї програми перейдіть на її офіційний сайт по другий з наведених нижче посилань. Виберіть версію пакета, призначену для вашої ОС. Довідка по ключам командного рядка розташована в архіві з програмою в файлі README.
Зверніть увагу
Не використовуйте онлайн-служби для перетворення конфіденційних файлів.