Як взяти кредит на житло молодій сім'ї. Як взяти кредит на квартиру.

Власне житло - це важлива частина успішних сімейних відносин для молодий пари. Але що робити, якщо своєї квартири ні? У цьому можуть допомогти іпотечні кредити , видавані молодим сім'ям.
Вам знадобиться
  • - паспорта чоловіка і дружини;
  • - довідки про доходи;
  • - трудові книжки.
Інструкція
1
Дізнайтеся, чи є у вашому регіоні спеціальні пільги для покупки житла молодими сім'ями. Вони можуть стати серйозною надбавкою для придбання своєї квартири або будинку. Таку інформацію вам зможуть надати в відділі соціального захисту населення за вашим місцем проживання.
2
Вивчіть умови основних банків. В цьому вам допоможуть інтернет-сайти і різні каталоги кредитних пропозицій, наприклад, на інтернет-сайті www.banki.ru Звертайте увагу не тільки на відсотки, а й на умови - мінімальний вік для отримання кредиту, можливість залучення созаемщика, необхідність наявності стартового внеску . Виберіть кілька кредитних організацій з найцікавішими для вас умовами.
3
Підготуйте документи для всіх обраних банках. Крім паспорта, вам потрібно буде приготувати завірену копію трудової книжки з печатками та підписами на кожній сторінки дубліката. Довідка про доходи повинна бути зроблена за формою 2НДФЛ, але в деяких кредитних установах готові прийняти і документ на бланку банку із зазначенням зарплати, реально одержуваної на руки.
4
Прийдіть у вибраний банк особисто. Якщо ви хочете залучити кого-небудь як созаемщика, наприклад, чоловіка, дружину або когось із батьків, то він повинен теж з'явитися з вами і поставити підпис на заявці на кредит. Співробітник банку зможе проконсультувати вас і дати оцінку вашим можливостям для отримання бажаного кредиту.
5
Після закінчення вивчення вашої заявки кредитний фахівець може дати вам відповідь про те, чи погодився банк видати вам кредит. При схваленні ви повинні будете передати банку документи на квартиру. Буде проведена передача прав на майно з накладенням обтяження на квартиру, що знаходиться в іпотеці.
Корисна порада
Їли вам відмовляють всі банки, спробуйте створити собі позитивну кредитну історію. Візьміть в кредит що-небудь з побутової техніки та оплачуйте його вчасно. Це доведе банку вашу сумлінність і поліпшить думку про вас як про позичальника.
Кожній молодий родині рано чи пізно доводиться замислюватися про своє майбутнє житло . Добре, звичайно, з мамою і татом, але так хочеться жити самостійно, а грошей на покупку квартири немає. Поневірятися по знімних квартирах не кращий вихід. А чим держава може допомогти молодий родині?
Інструкція
1
Перш за все - це участь у федеральній програмі «Молодий родині - доступне житло ». Суть програми в тому, що органом місцевого самоврядування, із залученням коштів обласного та федерального бюджету, надається допомога у вигляді субсидії. Її можна витратити тільки з однією метою - покупка або будівництво житла, погашення іпотечного кредиту. У кожному регіоні розрізняються умови надання такої допомоги. Наприклад, для столичних молодих сімей Уряд Москви розробило свою програму. Основні вимоги, яким повинна задовольняти молода сім'я, що претендує на участь в програмі, такі: • визнання сім'ї потребує в отриманні або поліпшення житлових умов відповідно до вимог ЖК РФ; • вік подружжя (або одного з батьків при неповній родині) до 35 років; Розмір субсидії складає не менше 35% від середньоринкової вартості житла для сімей, в яких поки немає дітей, і 40% для сімей, які виховують хоча б одну дитину. Ціна квартири розраховується виходячи з норми - 42 кв.м на маленьку сім'ю (коли в ній всього 2 особи), і по 18 кв.м на кожного, якщо в родині 3 і більше осіб. Основні недоліки програми полягають у тому, що, відсутню суму для покупки житла потрібно знайти самостійно. Свою спроможність потрібно довести. Проте, таку суму нелегко накопичити (адже сім'я визнана незаможної), а банки не поспішають видати кредит позичальникам з низьким доходом. Саме тому мають місце випадки невикористання виділеної субсидії.
2
Інша можливість - отримання іпотечного кредиту за програмою «Іпотека молодий родині». Сьогодні велика кількість банків розробили і успішно застосовують такі програми. Їх відмітні особливості: • виділення суми для 100% оплати житла (без початкового внеску або з мінімальною оплатою - 5%); • надання кредиту на великий термін (20-25 років); • залучення батьків як співпозичальників; • можливість відкласти погашення основного боргу на термін, поки йде будівництво житла (але не більше 2-х років) або при народженні дитини (до досягнення нею віку 3-х років).
3
В тому випадку, якщо в родині 2 і більше дитини, можна використовувати для початкового внеску або для погашення кредиту материнський капітал, який сьогодні становить чималу суму - понад 300 тис.руб.
4
Якщо ж попередні варіанти здійснити не реально (іпотека в комерційному банку дуже дорого, а на субсидування немає права), можна спробувати отримати соціальний іпотечний кредит. Це дотування процентних ставок по кредиту; отримання субсидій (наприклад, при народженні дитини); дешеве житло (оплата за собівартістю) .На соціальну іпотеку можуть розраховувати ті молоді сім'ї, які встали на облік як потребують поліпшення житлових умов. Крім того, існує обмеження на розмір житлоплощі - в межах норми. Сьогодні вона становить 18 м2 на кожного).