Як зшивати бухгалтерські документи.

Первинні бухгалтерські документи організації є джерелом підтвердження правильності обчислення податків, платежів співробітникам та інших фінансових розрахунків. Від правильності їх зберігання в архівах залежить швидкість отримання інформації при потребі.
Вам знадобиться
  • - голка;
  • - нитки;
  • - шило;
  • - печатка організації.
Інструкція
1
Зшивати бухгалтерські документи потрібно такими способами, щоб виключити втрату, підробку або заміну документів. Чітких інструкцій по даній процедурі не існує, кожна організація зшиває так, як вважає за потрібне. Але все таки для правильного архівного зберігання бухгалтерських документів, можна керуватися ГОСТом 51141-98 «Діловодство та архівна справа».
2
Перед прошивкою з документів потрібно видалити шпильки і будь-які металеві скріплення. На лівому полі документа робіть 5 отворів діркопробивачем або шилом. Розташовуватися вони повинні по вертикалі, суворо біля лівого краю аркуша для збереження читання тексту і можливості перегортання сторінок. Документи помістіть в тверду обкладинку з картону.
3
прошивають документи шпагатом або товстими нитками на 2 рази для надійності за допомогою прошивальний голки. Решта кінці ниток потрібно витягнути на зворотному боці документів, залишивши 5-6 см, і зав'язати вузлом.
4
Зверху на вузол з нитки наклеюйте квадрат з тонкої цигаркового паперу 5х6 см. Кінці нитки повинні залишитися видно. Товстий папір краще не використовувати, тому має бути видно зав'язаний вузол. Для склеювання використовуйте силікатна або канцелярський клей.
5
Зверху на наклеєний квадрат ставиться печатка організації таким чином, щоб вона захоплювала частину аркуша документа. На наклейці також ставиться підпис керівника організації або уповноваженої особи. Підпис має бути чітко видна і помітна, ставиться тільки після висихання клею.
6
Збереження завіреної наклейки, відбитка печатки та прошивальний нитки, служить гарантом недоторканності ваших бухгалтерських документів.