Як освоїти радіоелектроніку.

Самодіяльне конструювання радіоелектронних пристроїв є цікавим і корисним заняттям. Але перед тим як почати створювати складну електронну техніку, необхідно оволодіти азами радіоаматорського майстерності.
Інструкція
1
Почніть освоєння радіосправи з створення зручного робочого місця. Так як вам доведеться багато паяти, знайдіть і постеліть на стіл відповідний шматок фанери або лінолеуму, це захистить стіл від пошкодження краплями розплавленого припою. Придбайте два паяльника: один не могутніше 40 Вт, другий - близько 100 Вт.
2
Вашими першими конструкціями стануть найпростіші детекторні приймачі. Щоб вони могли нормально працювати, заздалегідь зробіть антену і надійне заземлення. Для антени використовуйте антенний канатик, його можна зробити самостійно. Візьміть котушку дроту діаметром 0,35-0,5 мм і протягніть його 20-30 разів між двома вбитими на відстані приблизно 10 метрів цвяхами.
3
Одержаний пучок проводів затисніть з одного кінця в дриль і скрутіть до отримання канатика. Кінці канатика зачистите і пропоїти. Закріпіть його на двох порцелянових ізоляторах на даху будинку, між вікном і деревом і т.п. Якщо ви живете в квартирі, простягніть антенний канатик уздовж периметра вікна. Від антени до кімнати повинен йти провід зниження - саме він буде підключатися до ваших радіоприймачів.
4
В якості заземлення можна використовувати трубу опалення, зачистите її і ретельно примотати до неї зачищений від ізоляції провід. Закріпіть місце з'єднання ізоляційною стрічкою. У сільській місцевості хороше заземлення можна зробити зі старого металевого відра: припаяйте до нього провід і закопайте відро в землю приблизно на 50-70 см.
5
Тепер все готово до того, щоб почати створювати радіоелектронні пристрої. Осягати ази радіоаматорського справи почніть зі збірки детекторного приймача - найпростішого пристрою, для якого навіть не потрібно джерело живлення. Для роботи йому достатньо енергії радіохвиль, що уловлюються антеною. Схему приймача знайдіть в інтернеті, вона дуже проста. Вмонтовуйте приймач на шматочку картону: висновки деталей вставляйте в проколоті голкою або шилом отвори і споювати знизу монтажним проводом.
6
Після того як найпростіший детекторний приймач почне працювати, удоскональте його. Додайте каскади підсилення: спочатку для звукової частоти, потім і високою. Ваш приймач почне працювати настільки голосно, що його можна буде слухати не через навушники, а через динаміки.
7
Для живлення каскадів посилення радіоприймача потрібні батарейки. Так як вони досить швидко «сідають», зберіть мережевий блок живлення, що дає регульоване напруга від 5 до 12 В. Схему знайдіть в інтернеті, досвід створення блоку живлення вам дуже знадобиться.
8
Створюючи найпростіші приймачі, навчитеся користуватися вимірювальними інструментами. Зокрема, мультиметром (тестером). Купуючи тестер, беріть модель зі стрілочної шкалою, користуватися нею набагато зручніше. Зокрема, стрілочний тестер дозволить вам легко перевіряти конденсатори - ви зможете судити про їх справності по поведінці стрілки, чого тестер з цифровою індикацією дати не може.
9
Після того як ви опануєте створенням транзисторних конструкцій, переходьте до цифрової техніки. Використовуючи мікросхеми, ви зможете створювати дуже компактні і якісні радіоприймачі та іншу апаратуру. З часом, розібравшись в принципах роботи електронних схем, ви зможете самі проектувати і створювати досить складні радіоелектронні пристрої.