Як підключити світло. Як підключити вимикач світла.

Якщо потрібно підключити вимикач або замінити старий вимикач новим, вам знадобляться хоча б елементарні знання електрики. Погодьтеся, вам не хотілося б випробувати на собі силу струму в мережі після невдалих маніпуляцій з проводами. Тому роботи з підключення світла , а саме, вимикачів світла краще довіряти кваліфікованого електрика. Але якщо ви впевнені, що ваших знань для підключення вимикача цілком достатньо, можете приступати до роботи самі.
Інструкція
1
Ось як можна підключить вимикач з двома клавішами: погляньте першим ділом на схему і побачите розподільну коробку. Зазирнувши в неї, ви знайдете вісім проводів. Три з них якраз таки йдуть на вимикач, ще стільки ж - на світильник, а два, що залишилися - живлять. Потім точно визначте живлять дроти. Роздобудьте для цього індикаторну викрутку або хоча б електричну лампочку з патроном.
2
Тепер провід, який йде від освітлювального приладу прямо на контакти електричних патронів, підключіть до нульового провідника. Далі з'єднайте провід вимикача і фазний провідник (знайдений раніше за допомогою індикаторного викрутки), після чого пару проводів, що йдуть від світильника (це дроти, підключені до контактів електричних патронів), підключіть до проводів від вимикача (залишилися). Тепер вам повинно бути зрозуміло, як підключається Двухкнопочний вимикач світла .
3
А зараз буде розписаний план підключення однокнопкового вимикача світла . Також загляньте в розподільну коробку, щоб побачити шість заведених в неї проводів. Два з них йдуть на світильник, два - на одноклавішний вимикач і два - живлять.
4
Визначте дроти фазного напруги за допомогою індикаторної викрутки. Далі до проводу світильник, який підключений до контакту електричного патрона, приєднаєте нульовий провідник. Підключіть фазний провід до проводу вимикача. Потім з'єднайте між собою два дроти, що йдуть від приладу освітлення і підключені до центрального контакту електричного патрона, а також до вимикача. З питання підключення світла - це все.
Корисна порада
Про маркування. Щоб без праці встановлювати вимикачі, вам потрібно безпомилково відрізняти дроти один від іншого по маркуванню. Проте, страховка за допомогою індикаторної викрутки теж допустима. Чорний провід говорить про те, що він фазний. Те ж саме можна віднести і до проводу червоного кольору. Білий колір проводу означає, що у вас перед очима знаходиться нульовий або фазний провід. Якщо ви встановили, що провід фазний, відзначте його як-небудь, наприклад, нав'яжіть на нього изоленту.