Як визначити величину опору.

Активний опір є величиною, зворотної провідності. Для вимірювання цього параметра використовуються омметри різних конструкцій, вимірювальні мости та інші прилади.
Інструкція
1
Щоб виміряти активний опір компонента аналоговим омметром, встановіть режим з мінімальною чутливістю, замкніть щупи між собою, після чого регулятором встановіть стрілку точно на нуль. Потім розімкніть щупи і підключіть їх до компоненту. Якщо стрілка не відхилиться (або майже не відхилиться), перемкніть омметр на більш чутливий межа, знову відкалібруйте, як зазначено вище, після чого підключіть до компоненту. Не забуваючи здійснювати калібрування після кожного перемикання меж, повторюйте операцію до тих пір, поки стрілка не буде відхилятися приблизно на половину шкали. Опір прочитайте за шкалою, відповідної обраному межі.
2
Якщо вимірювання здійснюється за допомогою цифрового приладу, що має функцію омметра, вимір здійснюйте так само, з тією лише різницею, що установку на нуль здійснювати не потрібно - вона виконується автоматично, а відповідний регулятор на приладі відсутня.
3
Щоб виміряти опір компонента за допомогою мостового приладу, підключіть його до вхідних клем, виберіть найменш чутливий межа, після чого повільним обертанням рукоятки від початку шкали до її кінця або навпаки доможіться нульових показань індикатора або зникнення звуку в динаміці (в залежності від конструкції моста). Якщо це не вдається, перемкніть міст на інший межа. Повторюйте операцію доти, поки не вийде збалансувати міст. Потім прочитайте показання за шкалою, відповідної обраному межі.
4
Опір деяких навантажень змінюється при проходженні по них номінального струму. Така, наприклад, лампа розжарювання: якщо виміряти її опір омметром у вимкненому стані, воно виявиться дуже малим, а при роботі воно значно зростає. Щоб дізнатися, яким воно стає, включите послідовно з лампою амперметр, а паралельно їй - вольтметр. Увімкніть живлення, потім підставте показання приладів у формулу: R = U/I, де R - опір, Ом, U - напруга, В, I - сила струму, А.Перед розбиранням ланцюга обов'язково обесточьте її.
Зверніть увагу
Не приєднуйте омметр і вимірювальний міст до джерел напруги. При вимірі опору елементів, що мають індуктивність, остерігайтеся напруги самоіндукції.