Як перекреслити креслення.

Креслення складають значну частину документації, з якою інженер-конструктор працює кожен день. Найчастіше відпрацювання конструкторської документації вимагає виправлення помилок або переробки креслень. Це необхідно робити з дотриманням державних і галузевих стандартів, виконуючи роботу вручну або використовуючи засоби САПР.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з встановленою САПР;
  • - папір або калька;
  • - плоттер або принтер;
  • - креслярські інструменти (лекала, лінійки, рейсшини, олівці) для виконання креслення вручну.
Інструкція
1
Підберіть комплект документації, що відноситься до креслення, який вам потрібно переробити. Для складального креслення в нього буде входити специфікація на складальний вузол, для комплектів - відомість специфікацій на виріб, а також всі складальні креслення, специфікації на вузли і креслення деталей. Чим більшою інформацією про накресленої об'єкті ви будете розташовувати, тим швидше і правильніше ви виконаєте нове креслення.
2
Оформіть рамку і основний напис креслення за ГОСТ 2.104-68. Пам'ятайте, що рамка і основна напис виконується в залежності від формату (А4, А3, А2 і т.п.). Якщо ви робите нове креслення іншого формату (більшого чи меншого), правильно розташовуйте зображення видів, перерізів, розрізів і малюнків. Якщо нове креслення буде виконуватися в більшому форматі, застосуйте масштаб збільшення (2: 1, 4: 1 і т.п.), не забуваючи при цьому вказувати реальні розміри зображуваного об'єкта. Коли креслення перевантажений видами, розмірами і текстом технічних вимог, слід перекреслити його, вводячи нові аркуші, на яких буде рівномірно розподілена вся інформація про об'єкт.
3
Якщо ви переносите конструкторську документацію з паперового виду в електронний, тобто перечерчівать вже існуючий на папері креслення, використовуючи засоби САПР, не забувайте враховувати доповнення до державних та галузевим стандартам, які відбулися за час існування креслення. Зазвичай всі зміни повинні бути відображені на полі креслення, а номер зміни і дата його введення вказані в основний написи. При виконанні нового креслення слід враховувати всі зміни і виконувати його за новими правилами і стандартам, які діють на поточний момент часу.
Зверніть увагу
Якщо ви перечерчівать креслення по повідомленню про зміну конструкторської документації, не забудьте вказати це в основному написі нового креслення.