Як почистити в домашніх умовах килим. Як в квартирі почистити палас.

Приємно пройтися босими ногами по м'якому ворсу килима. Килим приглушує різноманітні звуки, що важливо в наших квартирах. Але кожна господиня розуміє, що килим - це великий мішок. Тому він вимагає до себе підвищеної уваги та догляду.
Вам знадобиться
  • Пилосос, віник, щітки-насадки на пилосос, щітка з пружним ворсом, вибівалка для килима, мука, сіль, оцет, порошок пемзи, нашатирний спирт, етиловий спирт, чайна заварка, перекис водню.
Інструкція
1
Почистіть килим від пилі.Іспользуйте щітку-насадку на пилосос з довгою щетиною, якщо ваш килим натуральний або з дрібним ворсом. Для чистки паласов використовуйте щітку з короткою щетиною. При наявності килима з довгим ворсом пройдіться по ньому гладкою щеткой.Подметіте килим м'яким чистим віником, якщо у вас відсутній пилосос.
2
Вибийте килим на вулиці два рази на рік. Повісьте килим на широкі поперечини основою вгору так, щоб не утворювалися заломи. Постукайте по основі щіткою або м'якою вибивачкою. Якщо у вас новий вовняний або напіввовняної килим, то перші півроку його тільки підмітайте м'яким віником. Не рекомендується використовувати пилосос і вибивати килим на вулиці.
3
Освіжите зовнішній вигляд килима і почистіть його від пятен.Смешайте 1 стакан пшеничної муки, 1 столову ложку солі, 1 столову ложку порошку пемзи, додайте 1 столову ложку винного оцту і трохи води. Нагрійте до одержання густої в'язкої маси. Перекладіть масу в пластиковий контейнер. Коли вона охолоне, розріжте масу на шматки і натріть килим. Після чого килим підметіть віником або щіткою.
4
Розсипте рівномірно по килиму дрібну сіль. Віник прокип'ятіть в мильній воді. Кошторисі сіль віником з килима. Сіль вбирає в себе пил і бруд, і килим стає блискучим. Віник необхідно кілька разів промивати під час прибирання. По закінченні процесу пройдіться пилососом по килиму, щоб прибрати залишки солі.
5
Освіжите фарби килима. Порозсипайте по поверхні килима свіжозавареним чаїнки. Кошторисі їх віником або щіткою, а потім протріть килим ганчірочкою, змоченою в слабкому оцтовому розчині.
6
Виведіть, при необхідності, жирні плями з поверхні килима. Змочіть тряпочку бензином або нашатирним спиртом, протріть плями, потім промийте мильно-содовим розчином. Дайте килиму остаточно просохнути на вазі. Не можна укладати вологий килим на підлогу.
Зверніть увагу
Якщо ви не хочете користуватися підручними матеріалами для чистки килимів, то купите в магазині спеціальні засоби для видалення плям. Використовуйте їх відповідно до інструкції на етикетці.
Корисна порада
Килим придбає блиск, якщо пройтися по його поверхні губкою, змоченою в етиловому спирті. Якщо у килима є незабарвлені місця, то відбілити їх за допомогою перекису водню, а потім промийте слабким оцтовим розчином.