Як повісити гобелен.

Гобелен був придуманий в Європі, коли місцеві мануфактури захотіли перейняти єгипетську технологію виробництва килимів. Почавши використовувати волокно, яке не дає ворсу, європейці прийшли і до того, що на стіні таке полотно буде виглядати по-іншому.
Вам знадобиться
  • Гобелен, цвяхи або шурупи, перфоратор або шуроповерт, свердло, дерев'яна рама з підрамником, кнопки, нитки, голка.
Інструкція
1
Залежно від сюжету, колірної гами і розмірів полотна визначте - де саме ви повісите гобелен. Найпоширеніші варіанти - над каміном, диваном, столом або комодом. Але не варто обмежувати себе. Якщо ви хочете розмістити гобелен на стелі - це буде дуже незвично.
2
Виходячи з обраного місця визначте матеріал стіни. Якщо це бетон або цегла, то для свердління отворів вам знадобиться перфоратор. Для гіпсокартону буде достатньо Шуроповерти.
3
Врахуйте, що занадто великий гобелен може виявитися важким. Тонкий гіпсокартон може не витримати такого навантаження. Якщо ви хочете повісити гобелен на кухні або біля каміна, упевніться, що він не буде покриватися кіптявою.
4
Підготуйте гобелен. Більшість з них продаються в уже готової рамі, але якщо ви купили тільки полотно, то потрібно натягнути його на підрамник і вставити в раму.
5
Розташуйте гобелен особою вниз. Зверху поставте підрамник. Слідкуйте, щоб він встав чітко по межах гобелена. Закріпіть кути кнопками. Закріпіть вертикальні і горизонтальні сторони гобелена за допомогою нитки та голки. Гобелен повинен бути рівномірно натягнутий на підрамник - без зморшок і спотворень. Вставте гобелен в раму.
6
Закріпіть гобелен на стіні. Якщо він вдало вписується в простір і не дратує вас протягом перших трьох днів, то це означає, що ви правильно вибрали місце. Регулярно витирайте його сухою щіткою, тоді він прослужить вам довгі роки.
Корисна порада
Гобелени завжди позиціонувалися в Європі як предмет розкоші.