Як відновити магніти. відновити початкові магнітні властивості магніту.

З часом магніти втрачають свої властивості, хоча це може відбуватися протягом десятків років. Крім того, магніти можна випадково позбавити властивостей при нагріванні до певної температури. У будь-якому випадку, якщо від їх дії залежить робота, наприклад, мотора човна, іноді простіше відновити магніти , ніж купити нові.
Вам знадобиться
  • - магніт або болванка з електротехнічної сталі або фериту;
  • - провід ПЕВ;
  • - тонкий мідний провідник 0,05;
  • - запобіжник Безе;
  • - мережа змінного або постійного струму;
  • - високовольтний акумулятор або батарея;
  • - конденсатор;
  • - потужний магніт.
Інструкція
1
Якщо ви хочете повернути властивості магніту в двигуні внутрішнього згоряння, спочатку зніміть з підстави магнето котушку запалювання і витягніть залізний наконечник. Встановіть магніт на кут стола, віддаленого від великих металевих предметів і батарей опалення.
2
Намотайте поверх сердечника 500-1000 витків дроту ПЕВ діаметром 0,1-0,8 мм на тимчасовому каркасі. Якщо вам необхідно намагнітити підковоподібний сердечник, намотування справляєте на згині магніту, або розділіть її на дві половини і пересуньте на різні полюси.
3
Кінці обмотки з'єднайте з тонким мідним провідником, товщиною не більше 0,05 мм. Підключіть магніт через цей провідник в мережу постійного або змінного струму, або до високовольтного акумулятора (батареї). Замість тонкого провідника для забезпечення безпеки можна скористатися запобіжником Бозе в скляній трубці.
4
Будьте уважні в момент проходження струму, так як магніт при цьому намагнічується, а провідник - згорає (розплавляється), і його бризки можуть потрапити в очі і на шкіру. Постарайтеся перебувати подалі від конструкції, поведіть дітей і тварин.
5
Зберіть наступну установку: котушка в 50-200 витків і всередині неї колишній магніт або будь-яка болванка з електротехнічної сталі, причому розміри котушки повинні бути на 30-40% більше розмірів магніту. Зорієнтуйте магніт в потрібному напрямку щодо поля в котушці: перпендикулярно або уздовж поверхні. Потім зарядіть конденсатор ємністю не менше 5000 мкФ і розрядите його на котушку. Для активізації системи використовуйте кнопковий перемикач: «заряд» конденсатора - «розряд» через котушку.
6
Щоб трохи відновити властивості магніту (тимчасово), розмістіть його поруч з потужними діючими магнітами, дотримуючись полярності. Через місяць оціните стан магніту - воно стане працювати набагато краще.